YAŞAR BAHÇECİ PAZARCI ESNAFI İLE BULUŞTU

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı ve yönetiminin düzenlediği kahvaltıya katıldı. Başkan Bahçeci Pazar yeri esnafı ile kahvaltı yaparak 24 Haziran Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk seçim buluşmasını yaptı. Sebze Pazar yerinde düzenlenen kahvaltıya Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Ezentaş ve pazar esnafları katıldı. Pazar esnafı ile her zaman uyum […]
Genel - 14 Mayıs 2018 17:23 A A

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı ve yönetiminin düzenlediği kahvaltıya katıldı.

Başkan Bahçeci Pazar yeri esnafı ile kahvaltı yaparak 24 Haziran Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk seçim buluşmasını yaptı.
Sebze Pazar yerinde düzenlenen kahvaltıya Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Ezentaş ve pazar esnafları katıldı.

Pazar esnafı ile her zaman uyum içinde olduklarını belirten Başkan Bahçeci; “Sizlerle koordineli çalışmaya özen gösterdik. İnşallah bundan sonra sizlerle birlikte, Kırşehir’imizi pazarımızı, pazara gelen insanlarımızın rahat gelebilmeleri için mücadele etmeye devam edeceğiz. Kırşehir’imiz büyüyor gelişiyor. Ben Belediye Başkanı olduğumda nüfusumuz 98.000 idi şimdi 138.000’e ulaşmış durumda. Bu nüfusun içinde üniversite öğrencisi ve 15.000 yakın yabancı nüfusu yok. Daha da büyümeye devam edeceğiz. Şehir güzel olursa mutlu olursa, insanlar yaşamak isterler. 2009 yılında sizlerle yaptığımız toplantıda yeni Pazar yeri yapacağımız zaman sizlere bir şey söylemiştim, insanlar eski Pazar yerine niye gelsin demiştim. Eski Pazar yeri kışın çamur, yazın sıcakta güvenli bir yer değildi. Şehir güzel olmazsa, yaşanabilir olmazsa, insanlar burada yaşamak istemez, fırsatını bulduğunda kaçar. Artık göç vermiyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte, projeler hayata geçtikçe Kırşehir daha büyüyecek ve gelişecek. Her sektöründe buna ayak uydurması lazım. Zamanın ruhunu yakalayamazsanız o zaman kaybedersiniz.

İlave Pazar yeri yaptık, sadece köyden ürün getirenler buradan faydalanacak. Köyden ürün getirenleri sertifikalandıracağız. Her hafta getirdiği ürünü kontrol edeceğiz. Alım satım yapıyorsa köylü pazarına kimseyi koymayacağız, çünkü bu haksız rekabet oluşturuyor. Vatandaşında kandırılmasına sebep oluyor. Bu da ahilik esnafına yakışmaz. Tavuk satanlara da bir yer oluşturuyoruz. Onlarda yeni yerine geçecek.
Sizinle birlikte istişareli olmak çok önemli. Biz istişareye özen gösterdik bundan sonrada özen göstereceğiz. Sizden ricam temizliğinize, düzeninize, davranışınıza dikkat etmeniz ve size yakışır bir şekilde davranmanız. Sizden destek bekliyoruz bu konuda.

“Dünya’nın hiçbir yerinde sele göre alt yapı yapılmaz… “

Cumartesi günü bir felaket yaşadık. Çok ciddi bir sel oldu. Cacabey’in önünden gelen sel ırmak gibi çağlıyordu. Hemen felaket tüccarları var. Alt yapı yapıldı böyle niye sel oldu diye yaygara koparmak isteyenler oldu. Dünya’nın hiçbir yerinde sele göre alt yapı yapılmaz. Sel felakettir. Bizim alt yapımız olmasaydı 15-20 dk. İçin de bu kadar su çekilir miydi? Saatlerce, belki günlerce şehir su altında kalırdı. Alt yapımız sayesinde biz bu kadar az hasarla atlattık”
Şehrimizin alt yapısını bitirdik, yollarımızı yaptık diyen Başkan Bahçeci, “Kaldırımlar, bisiklet yolları parkı ve peyzajları yaptık. Her şeyi ile dört dörtlük oldu. Ulaşım sistemini de çözeceğiz otobüslerle. Özellikle pazarın karşısına getirdik merkez pazarın karşısı olsun istedik. İleri ki yıllarda geliştirip haftanın yedi günü Pazar yeri açık olacak. Minibüs terminalinin altı 500 araçlık oto park olacak. Yaptığımız projeler devasa projeler. Kırşehir Belediyesi maaş ödeyemeyen bir belediye idi şimdi yedi yüz trilyonu geçti yaptığımız yatırımlar.

24 Haziranda inşallah Recep Tayyip Erdoğan’ı beş yıllığına sizin desteğiniz ile tekrar seçeceğiz. Kırşehir’den iyi bir netice almamız lazım çünkü daha çok yatırımlarımız var. Bir sürü takip ettiğimiz işimiz var, bunların sekteye uğramaması lazım. Duygusal davranmamız lazım istikrar neredeyse, kalkınma neredeyse bizim ona bakmamız lazım. Kalkınmadıktan sonra, gelişmedikten sonra benim adam orada oturmuş bunun ne faydası var bize. Sizler bizlere sahip çıkın. Bizler sizler için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Kaybedecek zamanımız yok, birbirimizle didişecek zamanımız yok. Bizim çalışmaya ve mücadeleye ihtiyacımız var. Hizmetlerimizi hep birlikte devam ettireceğiz” dedi.

 

Comments

comments

Bu haber 10573 kez okundu.
Genel - 17:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.