YENİ KIRŞEHİR VALİSİ İBRAHİM AKIN

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararla Kırşehir Valisi ile beraber 3 ilin valisi de belli  oldu. Söz konusu atama kararıyla, Mülkiye Başmüfettişi İbrahim Akın ise Kırşehir Valiliğine, İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Osman Bilgin, Kırklareli Valiliğine; Sandıklı Kaymakamı Köksal Şakalar, Sinop Valiliğine; Mülkiye Başmüfettişi Hasan Şıldak, Burdur Valiliğine  atandı. Vali atamaları […]
Genel - 18 Mayıs 2018 09:10 A A

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararla Kırşehir Valisi ile beraber 3 ilin valisi de belli  oldu.

Söz konusu atama kararıyla, Mülkiye Başmüfettişi İbrahim Akın ise Kırşehir Valiliğine, İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Osman Bilgin, Kırklareli Valiliğine; Sandıklı Kaymakamı Köksal Şakalar, Sinop Valiliğine; Mülkiye Başmüfettişi Hasan Şıldak, Burdur Valiliğine  atandı.

Vali atamaları İçişleri Bakanlığının 14 Mayıs tarihli yazısı üzerine, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 6’ncı maddesi ile 2451 sayılı Bakanlıklar ve Bağlı Kuruluşlarda Atama Usulüne İlişkin Kanun’un 2’nci maddesine göre, 14 Mayıs’ta toplanan Bakanlar Kurulunca kararlaştırıldı

KIRŞEHİR VALİSİ İBRAHİM AKIN KİMDİR ?

1970 yılında Çorum ili, Osmancık ilçesi, İncesu köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi ise Çorum’da tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.
9 Mayıs 1994 tarihinde Kastamonu Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. 1995 yılı Haziran ayından itibaren (8) ay süreyle dil eğitimi ve inceleme araştırma yapmak üzere İngiltere’de bulundu. Kaymakam Adaylığı esnasında Denizli-Beyağaç ilçesi Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 1997 yılında 83. Dönem Kaymakamlık kursunu bitirerek Afyonkarahisar-Kızılören ilçesi Kaymakamlığına atandı. Daha sonra sırasıyla Diyarbakır-Kulp, Şanlıurfa-Akçakale ve Eskişehir-İnönü ilçesi Kaymakamı olarak görev yaptı. 25 Ocak 2006 tarihinde Mülkiye Müfettişliği, 1 Temmuz 2008 tarihinde Mülkiye Başmüfettişliği görevine başladı.
        2009 yılı Eylül ayından 2013 yılı Ocak ayına kadar geçici görevli olarak Başbakanlıkta görev yaptı. 2013 yılı Ağustos ayından itibaren (1) yıl süreyle yurt dışı inceleme ve araştırma görevi kapsamında ABD’de bulundu. 16.04.2015 tarihinden itibaren Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Akın Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kırşehir Aktüel olarak, Kırşehir’e ve Vali İbrahim Akın’a hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Comments

comments

Bu haber 8405 kez okundu.
Genel - 09:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.