YENİ KIRŞEHİR VALİSİ İBRAHİM AKIN’IN İLK İCRAATI

Kırşehir halkı kadar kent bürokrasisi Yeni Kırşehir Vali’sinin özelliklerini merak ediyordu. İlk mesai gününde yapmış olduğu davranışla ve bu davranışı reklam ve gösterişten uzak yapması ile ne denli mümtaz değerleri olduğunun belirtileri gün yüzüne çıktı. Basına verdiği ilk demecinde “Özellikle devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan şehit aileleri ve gazilerimiz, fakir vatandaşlarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, […]
Genel - 25 Mayıs 2018 01:47 A A

Kırşehir halkı kadar kent bürokrasisi Yeni Kırşehir Vali’sinin özelliklerini merak ediyordu. İlk mesai gününde yapmış olduğu davranışla ve bu davranışı reklam ve gösterişten uzak yapması ile ne denli mümtaz değerleri olduğunun belirtileri gün yüzüne çıktı.

Basına verdiği ilk demecinde “Özellikle devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan şehit aileleri ve gazilerimiz, fakir vatandaşlarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, engellilerimiz ve yaşlı insanlarımızla her fırsatta bir arada olmaya gayret göstereceğiz.” vurgusu yapması gelecek için umut verici olmuştu.

Kırşehir’e gelirken ilk icraatının “Şehit ailesine ziyaret” olarak belirlediği belli olan Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın göreve geldiği gün akşamında koruma ve şoför almadan, şahsi aracı ile  Ailesi Hanımefendi ile beraber Şehit Ailesine ziyarete gitmesi büyük takdir topladı.

Kırşehir bürokrasisinde özellikle seçim atmosferindeki hareketlilikle beraber bazı değerlere önem vermeyen isimlerin, bazı değerleri aşırı övgü ile ayyuka çıkartan kişilerin işinin yeni Vali Akın ile dahada zorlaşacağı anlaşılıyor.

Bu haberde fotoğraf kullanamadık ama Ayşe Kulin’in  “KÖPRÜ” isimli eserinden Rahmetli Vali Recep Yazıcıoğlu’nun Erzincan valiliğini görevine başladığı ilk günün dizi film canlandırmasını arz ediyoruz. Tüm Ölümsüz kahramanlarımıza saygı ile….

 

Comments

comments

Bu haber 8398 kez okundu.
Genel - 01:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.