YENİ PROJE KAPSAMINDA YIKIMINA BAŞLANILDI

Kırşehir’de 1960’lı yılların sonunda yapılan ve “Müstean İş Hanı” olarak tanınan, zamanın modern ilk iş hanı son sahibi Kırşehir Belediyesi tarafından yeni bir proje çerçevesinde yıkıma başlanıldı. Müstean Günver tarafından Kayseri müteahhit Akgün Ayata’ya yaptırılan ve daha sonra Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanan Müstean İş Hanı avukat, esnaf, tüccar, noter, CHP, AP, TÖB-DER, lokal gibi kişi, kurum ve derneklere […]
Genel - 2 Mayıs 2018 18:48 A A

Kırşehir’de 1960’lı yılların sonunda yapılan ve “Müstean İş Hanı” olarak tanınan, zamanın modern ilk iş hanı son sahibi Kırşehir Belediyesi tarafından yeni bir proje çerçevesinde yıkıma başlanıldı.


Müstean Günver tarafından Kayseri müteahhit Akgün Ayata’ya yaptırılan ve daha sonra Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanan Müstean İş Hanı avukat, esnaf, tüccar, noter, CHP, AP, TÖB-DER, lokal gibi kişi, kurum ve derneklere ev sahipliği yaptıktan sonra Hacı Mehmet Gülten ile Mehmet Altın tarafından satın alındı.

1984 yılında dönemin ANAP’lı Kırşehir Belediye Başkanı Hakkı Göçen’in Belediye’ye kazandırdığı binanın köşe kısmı Etibank’a satılmıştı. Etibank’ın kapanması ile birlikte burası ING Bank’a devredilmişti.

Uzun yıllar Kırşehir Belediyesi’nin ek binası olarak kullanılan İşhanı Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin hazırladığı yeni proje çerçevesinde yıkımına başlandı.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 50 yıldan fazla Kırşehir’e hizmet veren binanın yıkımına başladıklarını, çevresindeki işyerlerini de kaldırarak, buraya yeni bir esnaf çarşısı yaptırmayı hedeflediklerini söyledi.
Burada işyeri bulunan esnaflarla projeyle ilgili bilgilendirmeleri yaptıklarını ve onlarla anlaştıktan sonra Kırşehir traverten taşıyla modern bir esnaf çarşısı yapmak istediklerini belirten Başkan Yaşar Bahçeci, Uzun Çarşı’daki çalışmaların da son hızla devam ettiğini ifade etti.

Kaynak : Çiğdem Gazetesi

Comments

comments

Bu haber 13560 kez okundu.
Genel - 18:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.