YERLİ-MİLLİ-ASİL

Boztepe Halk Eğitimi Merkezi Kursiyerleri tamamı el işlemesi olan, her boyutta  Türk Bayrakları üreterek hem aile bütçesine hemde Ülke ekonomisine katkı sağlayarak, Yerli,Milli ve Asil görevi üstleniyorlar.   Daha önce çalıştığı Sarıyahşi Halk Eğitim Merkezi ve Akçakent halk eğitim merkezinde aynı üretimi gerçekleştirmek için kurs açan 14 yıllık Giyim,Üretim Teknolojisi Öğretmeni Nurgül Tunçbilek, aynı şekilde […]
Genel - 20 Eylül 2018 11:20 A A

Boztepe Halk Eğitimi Merkezi Kursiyerleri tamamı el işlemesi olan, her boyutta  Türk Bayrakları üreterek hem aile bütçesine hemde Ülke ekonomisine katkı sağlayarak, Yerli,Milli ve Asil görevi üstleniyorlar.

 

Daha önce çalıştığı Sarıyahşi Halk Eğitim Merkezi ve Akçakent halk eğitim merkezinde aynı üretimi gerçekleştirmek için kurs açan 14 yıllık Giyim,Üretim Teknolojisi Öğretmeni Nurgül Tunçbilek, aynı şekilde 2 yıldır  Boztepe Halk Eğitimi Merkezi  kursiyerleriyle üretim yapıyor.

En kaliteli kumaş olan Alpaka üzerine aplike sistemi uygulayan yaşları 18 ile 60 arasındaki kursiyerler her ebatta bayrağı üretiyorlar.

Haftanın 5 günü 7 saat boyunca adeta dumansız fabrika gibi çalışan kursiyer kadınlar bu sene Çocuk giysileri ve Kadın giysileri dikimi kursu alarak üretim alanını genişletmeye başladılar.

Elde Edilen gelirle kursiyerlere kazanç kapısı oluşurken aynı zamanda geçen sene yapıldığı gibi Mehmetçik Vakfı için kermes düzenleyerek sosyal sorumluluk projelerine de imza atılıyor

Resmi kurumlardan ve vatandaşlardan sipariş alındığı öğrenilen üretim merkezinde, özellikle çocuk giysisi, kadın giysisi ve bayrak siparişlerine yoğun talep olduğu öğrenildi.

Boztepe Halk Eğitimi Merkezi, Giyim Üretim Teknolojisi Öğretmeni Nurgül Tunçbilek ; “Üretebilen topluma ihtiyacımız gerçeğiyle karşı karşıyayız, kadınlarımızda olan bu açığı kapatma isteğini alan üreterek kapatmaya çalışıyoruz. Moda evi ve terzi sıkıntısı, ihtiyacınıda kapatmaya çalışıyoruz, geçen sene 27 kursiyerle başladığımız yola 13 kursiyerle devam ediyoruz. Yerli ve Millilik yolunda bize yol açan, destek olan Kaymakamımız, Halk Eğitimi Merkezi müdürümüz ve Sipariş verenlere sonsuz teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Comments

comments

Bu haber 11450 kez okundu.
Genel - 11:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.