YOĞUN GÜNDEME RAĞMEN KIRŞEHİR DEDİ

Başbakan Binali Yıldırım, 30. Ahilik Haftası kutlamaları çerçevesinde düzenlenen 53. Esnaf Bayram’ı için Cumartesi sabah Kırşehir’e gelecek ve Cacabey Meydanın da düzenlenen programa katılarak bir konuşma yapacak. Başbakan Yıldırım, Ahilik Haftasın da seçilen Yılın Ahisi’ne ödülünü verecek ve Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezin in açılışını gerçekleştirecek. Başbakan Binali Yıldırım, yoğun ülke gündemi, sıkışık proğramına […]
Genel - 22 Eylül 2017 22:11 A A

Başbakan Binali Yıldırım, 30. Ahilik Haftası kutlamaları çerçevesinde düzenlenen 53. Esnaf Bayram’ı için Cumartesi sabah Kırşehir’e gelecek ve Cacabey Meydanın da düzenlenen programa katılarak bir konuşma yapacak.

Başbakan Yıldırım, Ahilik Haftasın da seçilen Yılın Ahisi’ne ödülünü verecek ve Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezin in açılışını gerçekleştirecek.
Başbakan Binali Yıldırım, yoğun ülke gündemi, sıkışık proğramına rağmen Kırşehir’e gelmesi Kırşehirliler tarafın dan mutlulukla karşılandı.

Yarın erken saatler de helikopterle Ankara’dan çıkacak ve Ahi Stadı’na inecek.

Kırşehir merkez olmak üzere her yıl yurt genelinde kutlanan ve 18 Eylül Pazartesi günü başlayan 30. Ahilik Haftası ve 53. Esnaf Bayramı kutlamaları için Kırşehir’e gelecek olan Başbakan Binali Yıldırım’ın Ahi Stadı’na indikten sonra Ahievran Camii’ne geçerek Ahi Evran-ı Veli’nin türbesini ziyaret ederek dua okuyacağı da açıklandı.
Başbakan Yıldırım, daha sonra Cacabey Meydanı’nda düzenlenecek Esnaf Bayramı kutlamalarına katılacak ve bir konuşma yaptıktan sonra Türkiye’de yılın çırağı, kalfası ve Ahisi seçilenlere ve Ahilik Hizmet Ödülü’ne layık olan kişilere ödüllerini verecek.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nin açılışını da yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “1. Neşet Ertaş Kültür Festivali”nin açılışını yapacak.

Başbakan Binali Yıldırım., ziyaret sırasında Kırşehir Belediyesi’ni ve Kırşehir Valiliği’ni ziyaret edecek. Başbakan Yıldırım, daha sonra Kırşehir’den ayrılacak.

Comments

comments

Bu haber 4769 kez okundu.
Genel - 22:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.