YOKSULLUK VAR DİYEN YALAN SÖYLER

Lafı eğip bükmeden konuşma vaktidir.. Her yanlışı dile verip, dilden medet umma vaktidir. Konuşma eylemi olmadan birbirimizi anlamayacağız. Birbirimizi anlamadıkça siyaset ve bürokrasinin söyledikleriyle akıllanıp onlarla düşünüp onlarla yaşayıp,sorgulamadan, sorunlar arasında yaşlanıp hayatımızı kaybedeceğiz. Bu gün dünya yoksullukla mücadele günü…. Hadi gelde yazma, dünyada, bölgede, ülkemizde,şehrimizde, binamızda,ailemizde yoksulluk dan ne haber . Şimdi ideolojik fikirlerden […]
Genel - 17 Ekim 2017 12:46 A A

Lafı eğip bükmeden konuşma vaktidir..

Her yanlışı dile verip, dilden medet umma vaktidir.

Konuşma eylemi olmadan birbirimizi anlamayacağız.

Birbirimizi anlamadıkça siyaset ve bürokrasinin söyledikleriyle akıllanıp onlarla düşünüp onlarla yaşayıp,sorgulamadan, sorunlar arasında yaşlanıp hayatımızı kaybedeceğiz.

Bu gün dünya yoksullukla mücadele günü….

Hadi gelde yazma, dünyada, bölgede, ülkemizde,şehrimizde, binamızda,ailemizde yoksulluk dan ne haber .

Şimdi ideolojik fikirlerden sıyrılıp sadece insanca bakabilsek bu duruma katkımız olmazmı acaba ?

Kapitalizim,emperyalizim,kominizim,fundamantalzim herkesin doğru bildiği sistemler var elbet ekonomik dengelerle çözüm sunacak kadar erbap tüm halkımız.

Lakin yoksulluk ekonomik değil sosyal bir sorun bunu kavramak lazım artık.

‘Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir’ ifadesiyle cihana sosyolojik çağrıların en büyüğünü veren yüce elçi Peygamber efendimize inanan müslümanlar, sen ve senin gibi inananlardan bir kısmı ihale peşlerinde koşarken  verdiği rüşvetlerle çevremiz yoksullaştırılıyor farkındamısın..

Ben şu partinin üyesiyim bu ihaleyi bana vermeyeceklerde ne yapacaklar diyen kardeşim, bu memleketin birlik  tohumunu saçan akp li chp li mhp li bbp li dypli sağlı sollu elli tane parti mensubu ne yiyecek, tabiatın ekolojik dengesini bozan salgın gibi neden bizi mahvediyorsun.

Ey dünya varlığına batan ama tatmin olmayan kişi, sen adı bile kaç milyonluk cafelerde, havasını attığın  son model arabanın vergisi ile bir sene geçinebilecek insanların o anda çöplerden bişeyler karıştırdığının farkındamısın.

Esnaf bayramında hepiniz bir araya gelipde hani birbirinize vazolar,tablolar falan veriyorsunuz ya sevgili bürokrat ve siyasetçi amcalar, ha işte o vazolar varya o vazolar…… o vazolar bu milletin parası, bırakın elinizdekini, yoksullaştırmadaki en büyük maya sizin elinizde…

Eğlence ve şatafat içerisinde tanesi bilmem kaç liraya bilmem kaçıncı takım elbiseni alırken çocuğuna ikinci kat elbise alamadığı için yılların eskittiği elbisesiyle çocuğunun yüzüne baktıkça içi ezilen garibana nasıl hesap vereceksin…. yoksullukmuş, ne yoksulluğu kardeşim, bizim sorunumuz aç gözlülük.

Hökümedimiz fakirlere şunu verdi feryadında bulunan kardeşim ; hökümet hepimizin hükümeti, vekil bizim vekilimiz, başkan bizim başkanımız, biz seçtik onları milletin aslının haklarını koruması için seçtik hemde, hükümet politikasını eleştirmek de hakkını vermekte kimsenin tekelinde olamaz. Söylenme değil söyleme geçme vaktidir.

Sağlık da,eğitimde,ulaşımda ve bir çok alanda müthiş reformlar gerçekleşti ama hemen hemen hepsindegözünü doyuramadığımız aç kurtlara yine çok büyük rant alanları açıldı, Ulaşım gelişiyorda yaptığı yolun ortasındaki ağacı kesip oraya tanesi 10 milyarlıkyüzlerce ağacı dikerken utanmayan yöneticiye de demeli, ağacın gölgesinin değdiği evdeki adam aylık 50-100 liralık elektrik faturasını ödeyebiliyormu ödeyemiyormu, yiyecek ekmeği varsada katığı yavanmı değilmi ? işte bunları düşünmemek yoksulluktur.ONUN İÇİN YOKSULLUK YOK DİYORUM HAKSIZLIK VAR, DÜŞÜNCESİZLİK VAR.

Comments

comments

Bu haber 5728 kez okundu.
Genel - 12:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.