YOL VE KAZA RAPORU

Kar yağışı ve olumsuz hava şartlarıyla kazaya sebebiyet veren buzlanmanın artması nedeniyle çok sayıda kaza meydana geldi. Maddi hasarlı kazaların ağırlıkta olması can kaybının olmaması gün boyu meydana gelen kazaların sevindirici tek yönüydü.   Şehir merkezinde özellikle trafik ışıklarında hafif hasarlı kazalar meydana gelirken, kar yağışının artmasıyla riskli bölgelerde tuzlama çalışması yapıldığı gözlendi. Özellikle Kırşehir-Ankara […]
Genel - 25 Ocak 2018 01:39 A A

Kar yağışı ve olumsuz hava şartlarıyla kazaya sebebiyet veren buzlanmanın artması nedeniyle çok sayıda kaza meydana geldi.

Maddi hasarlı kazaların ağırlıkta olması can kaybının olmaması gün boyu meydana gelen kazaların sevindirici tek yönüydü.

 

Şehir merkezinde özellikle trafik ışıklarında hafif hasarlı kazalar meydana gelirken, kar yağışının artmasıyla riskli bölgelerde tuzlama çalışması yapıldığı gözlendi.

Özellikle Kırşehir-Ankara istikametinde Akpınar ve Hamit bölgelerinde yolun kazalara davetiye çıkartan kısımlarında Karayolları 2 iş makinası ile kazıma yaptığı gözlenirken bir tuzlama aracının riskli bölgelere çalışma yaptığı belirlendi.

 

Hamit girişinde bir kamyonetin tır’a arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada tıt ın yan yatmasıyla trafik bir saat  boyunca Ankara istikametine tek taraflı olarak kesildi.

Kırşehir il Emniyet Müdürlüğü Trafik şube ekiplerinin tşof girişinde 200 kadar aracı alıkoymasıyla yeni kazaların önüne geçilirken, iki saat sonra kontrollü olarak yol trafiğe tekrar açıldı.

Açık cezaevi virajında tuzlama çalışmasına ağırlık verildiği gözlenirken, diğer yerlerde özellikle gecenin ilerleyen saatlerinde eksi 8 lere kadar sıcaklığın azalacağı ve hız yapılmaması konusunda seyahatçiler uyarıldı.

Kaman- Çağırkan köyü girişinde yine bir tır’ın yan yatması sonucu trafik kısa süreli kesintiye uğradı.

Çiçekdağı yolu, 100 yıl mevkii girişinin 200ncü metresinde bir araç yoldan çıkarak yan yatarken, 10ncu km de bir aracın takla attığı İhbar Et sosyal medya haber paylaşım sayfasından duyuruldu.

Çok sayıda kazanın meydana geldiği akşam saatlerinde trafiğin yoğun olmaması da can kaybı yaşanmasının önüne geçti.

Kırşehir Meteoroloji Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bugün akşam saatlerinden itibaren kuzeyli yönlerden esecek kuvvetli rüzgar nedeniyle tipi şeklinde başlayacak kar yağışının, yarın akşam saatlerine kadar aralıklarla devam edeceği belirtildi.

 

Hava sıcaklıklarının düşmesine bağlı olarak ulaşımda aksamalar, kuvvetli don ve buzlanma ile görüş mesafesinde azalma meydana gelebileceği ifade edilen açıklamada, rüzgar nedeniyle kar sürgünlerinin de oluşabileceği kaydedildi.

Açıklamada, oluşması muhtemel risklere karşı vatandaşlara, dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

 

 

Comments

comments

Bu haber 11397 kez okundu.
Genel - 01:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.