Yücesan’dan Özlük Hakkı Sitemi!

Sağlık-Sen Kırşehir Temsilcisi Yasin Yücesan sağlık çalışanlarının özlük hakları konusunda sitem etti. Hasta memnuniyetinden bahsediyorsak, bu sağlık çalışanlarımızın gayreti ile olmuştur diyen Yücesan:” Bu başarılar elde edilirken ne yazık ki sağlık çalışanlarımız emeklerinin karşılığını alamamışlardır. Buna rağmen bu başarılar elde edilmiştir. Ancak artık bu beden bu yükü, bu cep bu yokluğu kaldıramıyor. ” dedi.  Sağlık-Sen […]
Genel - 25 Aralık 2020 18:35 A A

Sağlık-Sen Kırşehir Temsilcisi Yasin Yücesan sağlık çalışanlarının özlük hakları konusunda sitem etti.

Hasta memnuniyetinden bahsediyorsak, bu sağlık çalışanlarımızın gayreti ile olmuştur diyen Yücesan:” Bu başarılar elde edilirken ne yazık ki sağlık çalışanlarımız emeklerinin karşılığını alamamışlardır. Buna rağmen bu başarılar elde edilmiştir. Ancak artık bu beden bu yükü, bu cep bu yokluğu kaldıramıyor. ” dedi.

 Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, Sivas, Kırıkkale, Kayseri, Nevşehir ve Ankara Üniversiteler Sağlık-Sen Şube Başkanları ile birlikte Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcılarını ziyaret etti

Ziyarette eşit olmayan döner sermayenin iyileştirilmesi ve sorunun çözülmesi için girişimlerde bulunulmasının yanı sıra pandemi sürecinde sahada görevli tüm sağlık çalışanlarının sıkıntılarını dile getirdiler.

Yücesan yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:  “Sağlık kahramanlarının yüklerinin giderek artması ve derinleşen sorunlar için yapılacak iyileştirme adımları hakkında birçok sıkıntıyı çözüme kavuşturmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

 Sağlık çalışanları olarak sorunlarımızı her platformda dile getiriyoruz. Hakkımız olanı istiyoruz. Emeğimizin karşılığını, alın terimizin karşılığı istiyoruz. Buna hakkımız olduğunu biliyoruz. Zira ülkemizin diğer ülkelere göre pandemi sürecinde gösterdiği başarının mimarı sağlık çalışanlarıdır.

Hasta memnuniyetinden bahsediyorsak, bu sağlık çalışanlarımızın gayreti ile olmuştur. Bu başarılar elde edilirken ne yazık ki sağlık çalışanlarımız emeklerinin karşılığını alamamışlardır. Buna rağmen bu başarılar elde edilmiştir. Ancak artık bu beden bu yükü, bu cep bu yokluğu kaldıramıyor.

Yıllardır sağlık çalışanlarının kanayan yarası olan ek ödeme sorunun adil bir çözüme kavuşması en temel çağrılarımızdan biri oldu. Bu sistemin artık yürümesinin, sağlık çalışanlarını tatmin etmesinin mümkün olmadığını söyledik söylemeye de devam edeceğiz.

Bu sistemin artık tamamen sonlandırılması, artık sağlık çalışanlarının onuruna yaraşır şekilde, biten giden döner sermayenin yerine aylık maaşlarımızın yükseltilerek yeni bir sayfanın açılması Sağlık-Sen olarak ‘olmazsa olmaz talebimizdir.

 Yıllardır süregelen bir mağduriyet yaşıyoruz. Almamız gereken karşılık, ödenmesi gereken ek ödeme; ister yönetmelik kaynaklı deyin, ister başka bir gerekçe söyleyin ama ödenmiyor. Sağlık çalışanları olarak her platformda bu haksızlığı bağırıyoruz. Diyoruz ki; ey sağlığı yönetenler, ey bakanlığımızın yöneticileri, bu hak kaybını engellemek için ne yapıyorsunuz?

Döner sermaye denilen bu çürümüş sistem ile emeğimizi daha ne kadar sömüreceksiniz? Sizin adaletten anladığınız bu mu? dedi. “

Comments

comments

Bu haber 10044 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Genel - 18:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.