YÜREĞİMİZE ATEŞ DÜŞTÜ… KIRŞEHİRLİ ŞEHİT OĞUZ KAAN USTA

Aslen Kırşehir Akçakent li olan Yaşar Usta’nın torunu, Canpolat Usta’nın oğlu olan şehidimizin ailesinin yıllar önce Gölbaşı yakınlarındaki Hacı Muratlı Mahallesine yerleştikleri biliniyor. TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’deki terör hedeflerine yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın 4’üncü gününde, Üsteğmen Oğuz Kaan Usta (30) şehit oldu. Suriye’nin Ömer Uşağı bölgesinin kuzeyinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan üsteğmenin cenazesi, cenaze […]
Genel - 23 Ocak 2018 17:56 A A

Aslen Kırşehir Akçakent li olan Yaşar Usta’nın torunu, Canpolat Usta’nın oğlu olan şehidimizin ailesinin yıllar önce Gölbaşı yakınlarındaki Hacı Muratlı Mahallesine yerleştikleri biliniyor.

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’deki terör hedeflerine yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın 4’üncü gününde, Üsteğmen Oğuz Kaan Usta (30) şehit oldu. Suriye’nin Ömer Uşağı bölgesinin kuzeyinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan üsteğmenin cenazesi, cenaze aracıyla Öncüpınar Sınır Kapısından alınarak Gaziantep Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Şehit Üsteğmen Oğuz Kaan Usta nın mezuniyet konuşması

 

ACI HABER EŞİNE VERİLDİ

Antalya’da bir okulda İngilizce öğretmeni olan eşi Saide Üstüner Usta’ya acı haber verildi. Şehit Üsteğmen Usta’nın anne ve babasının ise Ankara’da oturduğu kaydedildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, acı haberi Twitter hesabından, “Vatanımızın bekası için Afrin’de  ‘Zeytin Dali Harekatı’na katılan hemşehrim Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta’yı şehit verdik. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Terörün kökünü kazıyana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Milletimizin başı sağolsun.” yazısı ile paylaştı.

  (Soldan) Şehidin kardeşi Tuğçe Nur Usta, annesi Sevim Usta, babası Canpolat Usta, Şehit Oğuz Kaan Usta ve eşi Saide Usta

Şehidin Antalya’daki evine Türk Bayrağı asıldı.

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 19582 kez okundu.
Genel - 17:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.