Zangoç

Zangoç her gün kilise çanına pisleyen saksağan’dan bıkmıştı. Çözüm olarak bir tas şarabı çan’ın yanına bırakıp saksağa’nın içmesini bekler..ve beklediği gibi olur, saksağan çan a pisler sonrada şarabı içer olduğu yerede sızar kalır. Zangoç baygın saksağa’nın boğazını öfkeyle sıkarak sorar ; ey bre densiz, müslümansın desem şarap içmezsin, hristiyansın desem çana pislemezsin… sen nesin? Dili […]
Genel - 10 Temmuz 2017 18:08 A A

Zangoç her gün kilise çanına pisleyen saksağan’dan bıkmıştı.

Çözüm olarak bir tas şarabı çan’ın yanına bırakıp saksağa’nın içmesini bekler..ve beklediği gibi olur, saksağan çan a pisler sonrada şarabı içer olduğu yerede sızar kalır.
Zangoç baygın saksağa’nın boğazını öfkeyle sıkarak sorar ; ey bre densiz, müslümansın desem şarap içmezsin, hristiyansın desem çana pislemezsin… sen nesin?

Dili dolaşık saksağan cevap verir ; FETO CUYUM ABİİİ…
Toplumun her kesimine sirayet eden,devletin bütün kılcal damarlarına nufüz eden,simbiyos yaşam tarzı ile devlete yapışıp büyüyen,görevini kötüye kullanan, kimiyle şarap içen kimiyle çan’a pisleyen,ayarsızlığın bile sistematik olarak yapıldığı, bütün duyguları sömürmeye çalışan,kültürel-sosyolojik bütün mezelerini her meclisin sofralarına kuran, hizmet adından himmete oradanda

ihanete açılan kapının adıydı FETÖ…
Sistematik sentez elbette amaçsız değildi, elinde bulundurduğu hainler çetesi ile arkasında duran cihanşümül desteği ile,hasta beyinleri üretebileceği cerehatlı fantezilerini milletin en değerli varlığı olan EGEMENLİĞİNİ gasp etmeye çalışmış ve tokadı yine millet elinden almıştır.

ALLAH’dan başka hiç bir kuvvet önünde eğilmeyecek insanların çok olduğunu hesap edemeyen haşhaşi çetesi DESTANSI DİRENİŞİ 15 TEMMUZ da tanımıştır.
Bizlere düşen necip milletimizi 15 TEMMUZ a taşıyan şartlarıiyi anlamaya çalımak,anladıklarımızı anlatabilmek,gelecek nesillere halk kahramanlığını aktarmaya çalışmak,olayın içinde yaşayan kahramanların sesi olabilmek..

Devlet-i Ebed Müddet için tüm benliğimizle çalışmak en büyük sermayemiz.
Al bayrak için kanını dökmüş bütün şehitlerimize ALLAH’dan rahmet diler, kahraman gazilerimize şükran ve minnetlerimizi arz ediyoruz.

Comments

comments

Bu haber 11043 kez okundu.
Genel - 18:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • sinem 21 Ekim 2017 19:42

    çok manyak hikayeymiş…. teşekkür ederiz..