Bakandan hobi bahçesi uyarısı! Yasal değil

Korona virüsünü nedeniyle uzun süre evlerinde kalmak zorunda kalan vatandaşların normalleşme süreciyle birlikte doğayla iç içe olma arzusundan kaynaklı hobi bahçelerine olan ilgide arttı. Ancak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli hobi bahçeleri konusunda uyarıda bulundu.   Resmi hesabından yaptığı paylaşımla vatandaşları hobi bahçeleri konusunda uyaran Pakdemirli: “Özellikle koronavirüs salgınından sonra vatandaşlarımızın doğayla iç içe […]
Ekonomi - 17 Haziran 2020 20:46 A A

Korona virüsünü nedeniyle uzun süre evlerinde kalmak zorunda kalan vatandaşların normalleşme süreciyle birlikte doğayla iç içe olma arzusundan kaynaklı hobi bahçelerine olan ilgide arttı. Ancak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli hobi bahçeleri konusunda uyarıda bulundu.

 

Resmi hesabından yaptığı paylaşımla vatandaşları hobi bahçeleri konusunda uyaran Pakdemirli: “Özellikle koronavirüs salgınından sonra vatandaşlarımızın doğayla iç içe olabildikleri hobi bahçelerine yönelik ilgisi arttı. Ne kadar güzel değil mi?HAYIR DEĞİL. Aradaki aracılar kazansın diye tarım arazilerimizi çölleşmenin kucağına atmayacağız, suyumuzun bu kadar fütursuzca kullanılmasına müsade etmeyeceğiz, insanımızın tarıma olan ilgisinin kullanılarak kandırılmasına da göz yummayacağız!” diyen Bakan Paktemirli hobi bahçeleri yasalara uygun olmayan bir faaliyet açıklamasında bulundu.

 

Pakdemirli “Cezai müeyyidelerle karşılaşabilirsiniz.Noter aracılığı ile hobi bahçesi arazisi satın alan vatandaşlarımızı uyarıyorum; bu arazilerde hiçbir zaman hissedar olamayacaksınız ve tasarruf hakkınız bulunmayacak. Satın aldığınız taşınmazlar yıkılabilir.” dedi.

Comments

comments

Bu haber 17222 kez okundu.
Ekonomi - 20:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.