Kaman’dan Mehmetçiğe Ceviz Dolusu Destek

Cevizin Anavatanından Barış Pınarı Harekâtı’na cevizli destek geldi.
Kaman - 11 Ekim 2019 12:59 A A

Cevizin Anavatanından Barış Pınarı Harekâtı’na cevizli destek geldi.

Cevizi ile ünlü Kırşehir’in Kaman ilçesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK/PYD ve DAEŞ terör örgütlerini sınır hattından temizlemek amacıyla Suriye’ye yaptığı sınır ötesi operasyonlarında görev yapan askerlere moral vermek için “Kaman’dan Mehmetçiğe Ceviz” desteği yapılıyor.


Kaman Belediyesi öncülüğünde oluşturulan komite ile vatandaşlardan gönüllü olarak toplanacak Kaman Cevizleri Suriye sınırında ve sınır ötesinde görev yapacak olan askerlere gönderilecek.
Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak yapmış olduğu açıklamada, Kaman halkının her zaman devletinin ve askerlerinin yanında olduğunu dile getirerek “Geçtiğimiz yıllarda Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekâtlarında yine ilçemizden maddi ve manevi yönde çok destek çıkmıştı. Dünyaca ünlü bir marka olan Kaman Cevizi doyurucu özelliği ile askerlerimiz ceplerine alacağı birkaç tane ceviz ile o an açlık hissini bastırarak vatan müdafaasına devam edeceklerdir. İlçemizde çok sayıda ceviz üreticisi bu projeye gönüllü destek vererek bizleri duygulandırdı. Kaman halkı da tüm Türkiye gibi tek yürek olarak Mehmetçiğinin yanındadır. Orada bulunan evlatlarımız bu duygu ve düşünce ile bu zor görevde yalnız olmadıklarını bilsinler” sözleri ile tüm askerlere moral vermek istediklerini söyledi.
Ceviz toplama sürecinin bir hafta süreceğini ve daha sonra oluşturulan komite ile bu cevizlerin askerlere ulaştırılacağı belirtildi.
Kaman Belediye Başkanlığı Toplantı Salonunda Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak Başkanlığında gerçekleştirilen programa siyasi parti başkanları, STK Başkanları, kurum müdürleri ve ceviz üreticileri katıldı.

Comments

comments

Bu haber 7414 kez okundu.
Kaman - 12:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.