KIRŞEHİRLİNİN KIRŞEHİR’İ BIRAKIP GİDECEĞİ BAŞKA BİR VATAN TOPRAĞI YOK”

A HABERİ İZLEMİŞ ACABA DİNDEN ÇIKARMIYIM DİYOR İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen’i ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ardından partisince bir otelde düzenlenen iftar programına katılarak önemli açıklamalarda bulundu. “BİZİM PARTİMİZ İLGİNÇ BİR PARTİ” İYİ Partiyi iyi ki kurdurmuşsunuz bana demek için buradayım diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bizim […]
İlçeler - 19 Mayıs 2019 04:33 A A

A HABERİ İZLEMİŞ ACABA DİNDEN ÇIKARMIYIM DİYOR

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen’i ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ardından partisince bir otelde düzenlenen iftar programına katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

“BİZİM PARTİMİZ İLGİNÇ BİR PARTİ”

İYİ Partiyi iyi ki kurdurmuşsunuz bana demek için buradayım diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,
“Bizim partimiz ilginç bir parti. Tarihinde darbe sonrası olmayan, ağır bir ekonomik krizin sonrasında kurulmayan, Türkiye’nin en güçlü iktidarda bulunduğu bir zaman da her türlü zorlukla beş kuruşsuz, hiçbir yardım (bağış) alamadığı gibi, çeşitli tehditlerle, çeşitli zorluklarla, iftiralarla karşılaşan bu iyi ve cesur insanları, Türkiye’nin her yerinde ve her ilçesinde İYİ Parti’yi kendi imkânları ile kuran, çeliğinin çocuğunun rızkından kesip, o teşkilatları sürdüren, her türlü iftiralarla karşılaşan ama buna rağmen devam eden, cesaretini sürdüren bu insanlara, teşekkür etmek ve İYİ Parti’yi bana iyi ki de kurdurmuşsunuz demek için buradayım” dedi.

 

 

Kırşehir'de, hemşehrilerimizle birlikte iftar sofrasındayız. #HayırlıRamazanlar #CanlıYayın

Kırşehir'de, hemşehrilerimizle birlikte iftar sofrasındayız. #HayırlıRamazanlar #CanlıYayın

Meral Akşener paylaştı: 18 Mayıs 2019 Cumartesi

“İYİ PARTİ KURULDU TEK BİR ŞEY DEĞİŞTİ, O DA TÜRKİYE’DE HERŞEYİ DEĞİŞTİRDİ”

 

İYİ Parti hiç olmasaymış, Türkiye bugün ne halde olurmuş onu düşünmek lazım vurgusu yapan Genel Başkan Akşener, AK Parti yöneticileri ceketimizi atsak kazanırız ruh halinde gezerlerken, seçmeni velinimet olmaktan çıkardı dedi ve ekledi;
“İNSANLARIMIZI DİN ÜZERİNDEN, NEREDEYSE ŞİRKLE ALDATARAK TEMİZ KALPLİ İNSANLARIMIZI DÜŞMAN HALİNE GETİREN BİR DİLLE POLİTİKA YAPTILAR”
“Biz çok gıcık insanlarızdır. Yani çok inatızdır. Burnumuz düşse yerden almayız. Dayak yeriz ama posta yemeyiz. Bu ülkeyi gerçekten fayda sağlayabilme amaçlı severiz. Benim karşılaştıklarımı biliyorsunuz. 81 ilde arkadaşlarımın karşılaştıklarını da ben biliyorum. İYİ Parti hiç olmasaymış, Türkiye bugün ne halde olurmuş onu düşünmek lazım. 1999 seçimlerinde slogan vardı, bir şey değişecek her şey değişecek diye. İYİ Parti kuruldu tek bir şey değişti, o da Türkiye’de her şeyi değiştirdi. Karşılıklı şeytanlaştırılan bir dilin yüzüne ayna tuttuk. Birbirlerine en ağır hakareti ettiği, en ağır dili kullandığı kişilere tuttuk aynayı, kanka oldukları ortaya çıktı. Bu Türkiye’ye yaptığımız 1. İyilik. Gelelim 2’incisine; AK Parti yöneticileri ceketimizi atsak kazanırız ruh halinde gezerlerken, seçmeni velinimet olmaktan çıkardı. Her seçim zamanı bir diğer siyasi partiyi, CHP zaten hep sabit suçlu, yanına her zaman bir yan düşmanı da koyup sadece iftira ile kalbi temiz insanlarımızı din üzerinden, neredeyse şirkle aldatarak temiz kalpli insanlarımızı düşman haline getiren bir dille politika yaptılar. Biz birde buna ayna tuttuk. Hem 24 Haziran’da hem de 31 Mart’ta işleri çok zor oldu”.

HUKUK, İNSAN HAKLARI, VATANDAŞ HAKKI KATLEDİLDİ.

Kırşehir’de baktılar pabuç bağlı. Seçmenin gözünün içine bakmaya başladılar diyen Genel Başkan Akşener;
“Enteresan bir şey oldu. İstanbul’u hiç kaybedeceklerini düşünemediler. 2015 seçimlerinde bir şey fark ettik. Milliyetçi Hareket Partisini ve Genel Başkanını Cumhuriyet Halk Partisi düşmanlığının yanına yan düşman olarak konumlandırmışlar. Devlet Bahçeli’nin HDP’ye oy istediklerini, HDP’nin barajı geçmesi gerektiğini söylediğini iddia ederek, Recep Tayyip Erdoğan meydan meydan gezdi ve söyledi. Biz ise Türkiye’ye dair tek bir kelime dahi etmedik, edemedik. 24 Haziran seçimlerinde kısmen o tuzağa ben düştüm. Bana da FETÖ’cü dediler. 50 yerde miting yaptım, 50 mitingin yarım saatinde bağırmışım. Türkiye’ye ne getirmek istiyoruzu ve FETÖ iftirası üzerine konuşmuşum. Ayda bir FETÖ’nun ayağını araştırma önergesi veriyoruz arkadaşlarla. Çok ilginç, AK Parti reddediyor, MHP çekimser. Adamın biri yurtta Sulh Konseyi üyesi olduğumu ima etti. Arkadaşlara dedim ki hadi hemen yurtta sulh konseyini araştıran araştırma önergesi verin. Yine aynı şablon oluştu. MHP çekimser, AK Parti reddetti. Önümüzdeki hafta Meral Akşener’in FETÖ’cülüğünü araştırın diye önerge vereceğim. bakalım ne yapacaklar. 31 Mart’ta giderken bir şablon daha çıktı ortaya. CHP’liler zaten hep olağan düşman. Onların yanına Meral Akşener ve İYİ Parti’yi yeni düşman olarak görüyorlar. Bu sefer FÖTÖ’cülüğün yanına PKK’lı ekleyerek koydular. Ama biz ne yaptık, bir ayna daha tuttuk. Kimmiş PKK’lıyla ahbap, ortaya çıktı. İçişlerinde oturan zat, 29 arkadaşımızı diktatörlükle yönetilen bir ülke dâhil hiçbir ülke de olamaz, Nüfus cüzdanlarının fotokopilerini havuz medyadan yayınlattılar. Hukuk, insan hakları, vatandaş hakkı katledildi.
İçişleri bakanlığı yapmış bir şahsın partisinin listesinde, hiç PKK’lı olur mu, olmaz. Ama şehit kardeşi, yeğeni olur. Koruculuk yaparak bu ülkeyi korurken amcası şehit olmuş çocuklar olur. Korkacağımı zannettiler. O çocukların arkasından çekileceğimi zannettiler”

BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZA PKK’LI DEDİLER. ABİSİ ŞEHİT.

“Hakkım da hapisle ilgili açılmış mahkeme var. Bu ülkenin domates satıcılarına, Pazar esnafına, çiftçisine, kürdüne yani herkese terörist dediler. Biz 31 Mart’a giderken düşmanlaştırmayan, birliği beraberliği sağlayan, komşunuzla kavga etmeyin diyen, alt tarafı belediye seçimidir, hizmet anlayışını tartışın, projeleri tartışın, belediye başkan adaylarını koyun tartıya, hangi aday ağır basıyorsa onu seçin ve akrabanız, kardeşleriniz, dostlarınızla, komşularınızla kötü olmayın diyerek gezdik. 1 Nisan sabahı kim kazanırsa kazansın, aynı doktora gideceksiniz, aynı bakkaldan alışveriş yapacaksınız, aynı camide saf tutacaksınız dedik. Onun için kimse kimseyle kötü olmasın. 1 Nisan sabahı bu arkadaşlardan hiç birini bulamazsınız dedik ve aynısı oldu. Şimdi Kırşehir Belediye Başkanımıza PKK’lı denilmiştir kesin. Kandile mi götürdü Kırşehir’i. Türkiye Cumhuriyeti ibaresini getirdi. Ben kendisine teşekkür ediyorum.”

A HABERİ İZLEMİŞ ACABA DİNDEN ÇIKARMIYIM DİYOR

Genel Başkan Akşener, “Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’na zorlandın mı diye sordum. O da en çok yaşını almış hanımefendilere yapılan propagandanın üzerinde konuşurken yorulduk ve zorlandık dedi. A haberi izlemiş acaba dinden çıkar mıyım diyor. Bir ilçenin belediye başkanlığı için oy kullanacak bir teyzeye oğlunun arkadaşına oy verdiği takdirde dinden çıkarsın inancını aşılamak şirktir. Bunu yapan dinden çıkar” diye konuştu

“8 YIL ŞEHİT AİLELERİNE YÖNELİK VAKIF YÖNETTİM”

“Yıllarca Güneydoğuda yaşayan kardeşlerimizi PKK’nın hem zulmünden hem de onun propagandasından korumak için broşür ve kitapçıkların altında bu kardeşinizin imzası vardır. Herkesin korkup kaçtığı, Diyarbakır’a girilemediği dönemlerde devlet adına dağıtılan her broşürün altından imzam var. Şehit aileleri derneklerini kurduran kişiyim. Kendi çocukları askerden kaçmış. Kendisi kantinde askerlik yapmış dolayısıyla askerliği yan gelip yatma yeri olarak bilen ve şehit çocuğunun canı yanan anasına, babasına her türlü hakaretin edildiği bir dönemde senin oğlunda askerliği seçmeseymiş diyen bir dilin bugün şehit ailelerine tek tek gidip bizim arkadaşlarımızın teröristlerle yan yana olduğu iddiasını dile getirmeleri ve şehit annelerine, şehit babalarına böyle söylemeleri en büyük kul hakkıdır, en büyük günahtır.”

“BAŞKA BİR TÜRKİYE YOK, KIRŞEHİRLİNİN KIRŞEHİR’İ BIRAKIP GİDECEĞİ BAŞKA BİR VATAN TOPRAĞI YOK”

Toprak kaybetmenin ne olduğunu, gidecek başka bir yerinin olmadığını ne olduğunu biliriz diyen Akşener,
“O yüzden ne yaparlarsa yapsınlar bu ülkeyi böldürmeyeceğiz. Her kürdün terörist, PKK’lı olduğu bir dili de reddediyorum”

“İYİ PARTİ İL BAŞKANLARI İSTANBUL’DA TOPLANACAK

“23 Mayıs’ta İYİ Parti’nin tüm il başkanlarını İstanbul İl Başkanımız İstanbul’da topluyor. Sayın İmamoğlu da gelecek. Ne yapabileceğimiz il başkanlarımızla konuşulacak. Kalabalık yapmaya gerek yok. Bu salondaki herkese söylüyorum. İstanbul’da kiminiz yaşıyorsa arayacaksınız, söyleyeceksiniz.”

“BU MİLLİ İRADE GASPININ ARKASINDA NE VAR DİYE BAKTIK VE PARA ÇIKTI”

“Ekrem İmamoğlu Trabzonlu olduğu için Yunanlı olduğunu iddia ettiler. Ben bir Rizeliyle evliyim. Bu kişi aynı zamanda Erdoğan’a, Süleyman Soylu’ya, Damat Bakana Yunanlı diyor. Bizi demekki Yunanlılar yönetiyormuş. Eyvah ki ne eyvah. Ben Karadeniz geliniyim. Kayınvalidesiyle aynı evde ikamet eden bir gelinim. Kadını erkeğini gelin olarak iyi tanıyorum. Ekrem İmamoğlu 23 Bin farkla aldıysa bu defa aradaki farkın ne kadar açıldığını göreceksiniz. Bu milli irade gaspının arkasında ne var diye baktık ve para çıktı. İstanbul Belediyesinde 6 bin araba kayıp. Kimde olduğu belli değil. İstanbul’da, Kırşehir’de yaşayanların vergilerinden ayrılan parayla şoförlü arabalara biniyor. Gariban insanların, iş bulamayan evlatlarının gözünün içine bakarak ağlayan anaların ahı, inşallah çıkar.”

“BU İFTARIN BEDELİNİ BELEDİYE ÖDEMİYOR, İFTARIN GİDERİNİN SAHİBİ İLİMİZDİR.”

Başkana sordum, durum nasıl dedim, en borçlu belediyelerden birisiymiş diye konuşan Akşener;
“Ama adam iddialı. Bu israfı, bu hortumlanmayı kestiğim dakika da 462 milyon borç var, hem onu ödeyeceğim hem de Kırşehir’e 1. Sınıf hizmet edeceğim, bu para yetiyor diyor. Bu iftarın bedelini belediye ödemiyor. Bu iftarın giderinin sahibi ilimizdir. Belediyeden ödenmiş bir şey yoktur. Ama diyor ki ittifakın ne kadar yemek masrafı varsa hepsi Kırşehir belediyesinden çıkmış. Yazıktır, günahtır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı denilen hikâye işte budur. Başkanın bakış açısından çok memnun oldum. Kırşehir’e ekstra hiçbir gelir gelmeden, Kırşehir’in resmi geliriyle hırsızlığı arsızlığı bitireceğim ve aynı zamanda borcu da ödeyeceğim diyor. Bizde bunun takipçisi olacağız.”

“ÇOK MERAK EDİYORUM BU CUMHUR İTTİFAKI NEREYE GİDECEK”

Rahmetli Ecevit’in önünde ceket ilikledi DSP uçup gitti. Mesut bey canını zor kurtardı. Çok merak ediyorum bu Cumhur İttifakı nereye gidecek”

“OYLARIMIZ HEBA OLMADI”

Biz Kırşehir İYİ Parti ekibi olarak ilk günden bu yana Genel Merkezimizle istişare içinde en iyisini yapmaya çalışıyoruz diyen İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen ise;
“Üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Ona göre de çalışıyoruz. İnşallah 23 Haziran’da İstanbul’da Ekrem İmamoğlu için yapılacak destek programına da katılacağım. Her ne kadar partili milletvekili çıkaramasak da oylarımız heba olmadı. Saygı duyduğumuz ve çok sevdiğimiz Metin İlhan beyin seçilmesine vesile olduk. İttifak ortaklığı yaptığımız Selahattin Ekicioğlu’nun seçilmesinde el birliği ile beraber çalıştık ve hiçbir zaman hiçbir görevden kaçmadık. İYİ Parti olarak oylarımızdan fire vermeden Selahattin Ekicioğlu’nu İttifak adayı olarak Belediye Başkanı seçilmesinde çok ciddi katkı sağladık. Şuanda 2 belediye başkan yardımcımız, 4 meclis üyemiz var. Artık biz bu işe bitti demiyoruz. Üzerimizde ki sorumluluğun bilincindeyiz. Her yere iyilerle birlikte yürüyeceğiz” dedi.
İftara, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İYİ Parti İl Başkanı Göçen ve partililer katıldı.

 

Comments

comments

Bu haber 6897 kez okundu.
İlçeler - 04:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.