Yabanlı SU-suyor

Mucur’un en büyük köyü olan Kızıldağ Yeniyapan ( 200 hane 1000 nüfus) ile 4 gündür kendi imkanlarıyla susuzlukla baş etmeye çalışıyor. Yaz mevsiminin tam ortasında hem harman hem ekim dikim dönemi olması hasebiyle suya en fazla ihtiyacı olan köyler suların çekilmesi kuyuların kurumasından dolayı dört gündür bir damla su bulamıyor. Vatandaşlar diğer köylerden ve marketlerden […]
Son Dakika Haberleri - 22 Temmuz 2017 12:48 A A

Mucur’un en büyük köyü olan Kızıldağ Yeniyapan ( 200 hane 1000 nüfus) ile 4 gündür kendi imkanlarıyla susuzlukla baş etmeye çalışıyor.

Yaz mevsiminin tam ortasında hem harman hem ekim dikim dönemi olması hasebiyle suya en fazla ihtiyacı olan köyler suların çekilmesi kuyuların kurumasından dolayı dört gündür bir damla su bulamıyor.

Vatandaşlar diğer köylerden ve marketlerden su alarak işlerini yürütmeye hayvanlarını sulamaya çalışıyor.

Köy muhtarı Ramazan Torun durumlarını bütün siyasetçilere ve bütün yöneticilere bildirdiğini ama halen bir  ilgilinin arayıp da haliniz nedir demediklerini bildirdi.

Köy muhtarı Torun seçim zamanı köyümüzü mesken tutacak olan siyasetçileri şimdiden uyardığını söyleyerek bütün Yabanlıları olayın çözümü için gücü nispetinde göreve davet etti.

Comments

comments

Bu haber 9607 kez okundu.
Son Dakika Haberleri - 12:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.