Düğün Salonları 1 Temmuz’da Açılıyor, Ev Düğünleri Belirsizliğini Koruyor

Dün gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın ardından nikah ve düğün salonlarının açılış tarihi belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü toplantı sonrası yaptığı açıklamalarda, Nikah salonlarının 15 Haziran düğün salonlarının açılacağı tarihi de 1 Temmuz olarak duyurdu.   Corona virüsü tedbirleri kapsamında faaliyetleri durdurulan düğün salonlarının, normalleşme adımları kapsamında ne zaman açılacağı merakla bekleniyordu. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada düğün […]
Bölge Haberleri - 10 Haziran 2020 14:21 A A

Dün gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın ardından nikah ve düğün salonlarının açılış tarihi belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü toplantı sonrası yaptığı açıklamalarda, Nikah salonlarının 15 Haziran düğün salonlarının açılacağı tarihi de 1 Temmuz olarak duyurdu.

 

Corona virüsü tedbirleri kapsamında faaliyetleri durdurulan düğün salonlarının, normalleşme adımları kapsamında ne zaman açılacağı merakla bekleniyordu.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada düğün salonlarının yüzde 25 kapasite, maske ve eldiven zorunluluğu olarak faaliyetlerine izin verilirken ev ve kır düğünleri valiliklere bırakıldı.

İlimizde konuyla ilgili bir açıklama yapılmazken Kırşehir Valiliğinin, pandemi kurulunun ve İl hıfzısıha Kurulunun süreç içerisinde açıklama yapması bekleniyor.

1 Temmuz tarihine sayılı günler kala durum belirsizliğini korurken, ev düğünleri ve kır düğünleri için son kararın 1 hafta içerisinde verilmesi bekleniyor.

Comments

comments

Bu haber 15314 kez okundu.
Bölge Haberleri - 14:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.