26 Tarımsal Tesis Kuruluyor

  10 Yılda 19 Milyon Hibe Desteği Alan Kırşehir’de Yeni Yatırımlar Hayata Geçiriliyor… Kırşehir’e tarımsal alanda önemli yatırımlar yapılarak, projeler hayata geçirilirken, 10 yılda 19 milyon hibe desteğinin sağlandığı ilimizde yeni yatırımlar hayata geçirilecek. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın destekleriyle hayvancılığın üssü durumuna gelecek olan Kırşehir tarımına yeni projelerle yeni yatırımlar geliyor. Kırşehir Gıda, Tarım […]
Bölge Haberleri - 27 Nisan 2017 16:11 A A

 

10 Yılda 19 Milyon Hibe Desteği Alan Kırşehir’de Yeni Yatırımlar Hayata Geçiriliyor…

Kırşehir’e tarımsal alanda önemli yatırımlar yapılarak, projeler hayata geçirilirken, 10 yılda 19 milyon hibe desteğinin sağlandığı ilimizde yeni yatırımlar hayata geçirilecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın destekleriyle hayvancılığın üssü durumuna gelecek olan Kırşehir tarımına yeni projelerle yeni yatırımlar geliyor.

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, kırsal kalkınma yatırımları desteklemeleriyle Kırşehir’de 26 üreticiye 26 tesis kurulacağını açıkladı.

Şehrimizin ekonomisine can suyu olacak 26 projeyle kurulacak olan 26 tesise yaklaşık 15.420.454,27 TL devlet tarafından hibe ödemesi yapılacak ve 300 kişiye istihdam sağlanacak.

Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesi 21 Ekim 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren tebliğ kapsamında yürütülüyor.

Bu kapsamda İl Müdürü Kenan Şahin tarafından düzenlenen ve Kırşehir yatırımcı ve danışman firmalarının katılımıyla gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında önemli yatırımlara imza atılacağı duyuruldu.

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne 2017 yılında 35 adet proje müracaatı olurken, Bakanlık tarafından yapılan değerlendirme sonucu 26 adet proje hibe desteği kapsamına alındı.

19 Nisan 2017 tarihinde programa alınan yatırımcılara, tatbikat projelerini hazırlama, metraj ve keşif, hibe sözleşmesi, inşaat ruhsatı, teminat mektubu ve ihaleler hakkında bilgi verilirken, 26 projeye yaklaşık 15.420.454,27 TL hibe ödemesi yapılacak ve 300 kişiye istihdam olanağı sağlanacak.

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 2006-2016 yıllarında Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında ekonomik yatırımlar içerisinde 10 ayrı etapta yer alan toplam 51 proje ile 51 adet yeni tarımsal tesis kuruldu ve 19.160.096,22 TL hibe destek ödemesi yapılarak 250 kişiye istihdam olanağı sağlandı.

Comments

comments

Bu haber 6169 kez okundu.
Bölge Haberleri - 16:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.