“KADINLAR, BİZİM TOPRAKLARIMIZDA HEM TOPLUMUN HEM AİLENİN TEMELİDİR

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.  Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi mesajında kadınlar bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temeli olduğunu belirterek, “Unutulmamalıdır […]
Bölge Haberleri - 7 Mart 2021 22:28 A A

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi mesajında kadınlar bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temeli olduğunu belirterek, “Unutulmamalıdır ki, her zaman varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların teminatıdır. Ayrıca Kadınlarımız her daim zarafetleri, fedakârlıkları, yüksek duygusal zekâları, nezaketleri ve letafetiyle toplumumuzun ve ailelerimizin kurucuları ve denge unsuru olmuşlardır.
Bizim kültürümüze ve inancımıza göre kadın çok değerli bir varlıktır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V), “Cennet anaların ayağının altındadır buyurmuştur.” Dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin en asli görevidir.
Kadına verilen değer, gösterilen nezaket, bir lütuf ve ihsan değil insan olmanın gerektirdiği bir görevdir, sorumluluktur. Ülkemizin kalkınmasında ve ilerlemesinde kadınlarımızın gösterdiği gayretin çok büyük bir payı vardır ve muhakkak ki bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir.
Son yıllarda Ak Parti Hükümetlerimiz tarafından kadın hakları, kadının toplum içindeki durumu ile eğitim, sağlık, çalışma hayatı ve toplumu yönetme alanı olan siyaset başta olmak üzere birçok konuda düzenleme ve iyileştirme sağlanmıştır. Benzeri iyileştirmeler hızlandırılarak devam ediyor ve edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle Dünya kadınlar Gününü kutladığımız bu günde sevginin saygının en yücesini hak eden kadınlarımız refah içinde mutlu, huzurlu ve sağlıklı olmalarını temenni ediyorum. Ülkemizde birlik ruhunu mayalayan, milli manevi değerlerimizi yücelten ve ailemize güç katan bütün kadınlarımıza şükranlarımı sunuyor. Bu vesile ile şehrimizde ve ülkemizdeki tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum”  dedi.

Comments

comments

Bu haber 4389 kez okundu.
Bölge Haberleri - 22:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.