Türk Polisi 172. Yılını kutladı

Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıldönümü, Kırşehir’de törenle kutlandı. Anıt Meydanı’nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, Polis Meslek Eğitim Merkezi ve Kırşehir Şehit Aileleri Derneği’nin çelenkleri bırakıldı. 10 Nisan Polis Günü nedeniyle Anıt Meydanına çelenklerin sunulmasıyla başlayan törene Vali Necati Şentürk, Milletvekili Salih Çetinkaya, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, […]
Bölge Haberleri - 11 Nisan 2017 16:28 A A

Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıldönümü, Kırşehir’de törenle kutlandı.

Anıt Meydanı’nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, Polis Meslek Eğitim Merkezi ve Kırşehir Şehit Aileleri Derneği’nin çelenkleri bırakıldı.

10 Nisan Polis Günü nedeniyle Anıt Meydanına çelenklerin sunulmasıyla başlayan törene Vali Necati Şentürk, Milletvekili Salih Çetinkaya, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Askerlik Şubesi Başkanı Garnizon Komutanı Personel Albay İlhan Güneş, Kırşehir POMEM Müdür Vekili Uğur Şıvgın, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Kırşehir Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, törende yaptığı konuşmada, anayasa ve yasalardan aldıkları güçle, Atatürk ilkelerine bağlı kalarak vatanın bütünlüğü, milletin bölünmezliği, vatandaşların can ve mal güvenliği, toplumun huzur ve refahını sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

Yasaların verdiği yetkiler çerçevesinde Kırşehir’in güvenliği için tüm tedbirlerin alındığını vurgulayan Akyüz, “Devletin otoritesini sarsmaya yönelik her türlü kanunsuz eyleme müsaade edilmemektedir. Kırşehir’de polis-halk işbirliğine önem vererek halkımıza daha kaliteli ve hızlı hizmet sunmak hedeflerimiz arasındadır. Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. yılında devletimizin ve milletimizin selameti adına canlarını feda eden şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Anıt Meydanındaki programın ardından İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz başkanlığındaki heyet Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.

Vali Necati Şentürk, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada Türk Polis Teşkilatı’nın 172 yıldır ülkemize şeref ve şanla hizmet ettiğini ifade etti.

172 yıllık köklü bir kuruluş olan polis teşkilatının nitelikli mensupları, teknolojik gelişmeleri ve kaliteli hizmetleri ile vatandaşa hizmet etmeyi amaç edindiğini belirten Vali Necati Şentürk, “Polislik 365 gün 24 saat esasına göre, gece gündüz demeden görev yapılan bir meslektir. Ülkemiz içinde ve sınırlarda emniyeti sağlayan, dosta güven, düşmana korku salan bir emniyet teşkilatımız var. Çalışmalarını ilgiyle izliyoruz. Bir memleketin kamu düzeninin, güvenliğinin sağlanması, huzurun, emniyet ve asayişin temini için emniyet teşkilatımız canını ortaya koyarak çalışmaktadır. Ayrıca, büyük bir disiplinle çalışan Türk polisinin yapmış olduğu terör mücadelesi gurur verici boyutlarda. Şanlı, şerefli Türk Polis teşkilatımız diğer ülkeler arasında en saygın yere sahip. Teşkilatımız, diğer ülkelere de örnek olmaktadır. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Bu düşüncelerle, 10 Nisan Polis Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.

İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz de, “Türk Emniyet Teşkilatı, kuruluşundan bu yana anayasa ve kanunlar doğrultusunda vatanın bütünlüğü, milletin bölünmezliği, cumhuriyet rejimi ve Atatürk ilkelerine bağlı kalarak vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini, toplumun huzur ve refahını sağlamak, yurtta huzur ve güven ortamı oluşturarak toplumsal barışı sağlamak amacıyla cesaret, feragat ve fedakarlıkla gece-gündüz demeden görevini yapmaktadır ve yapmaya da devam edecektir. Ve bu uğurda da gerektiğinde canını ve kanını feda etmeye çekinmeyecektir” dedi.

Ziyaret, Vali Şentürk ile emniyet teşkilatı mensupları arasında yapılan sohbet ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 6881 kez okundu.
Bölge Haberleri - 16:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.