5 Aylık Emek Sergileniyor

  Ahi Evran’ın Manevi Huzurunda 3 Gün Boyunca Açık Kalacak Eserleri Tüm Kırşehirliler Görmeli… Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi’nde Yağlı Boya Resim Sergisi Açıldı. Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi kursiyerlerinin Dönem Boyunca Yaptığı Yağlı Boya Resimler Ahi Evran Külliyesin’de sergileniyor. Sergide 63 adet resim ve tablo sergilenirken, yağlı boya resim sergisi için 72 öğrenci 5 […]
Bölge Haberleri - 4 Mayıs 2017 13:10 A A

 

Ahi Evran’ın Manevi Huzurunda 3 Gün Boyunca Açık Kalacak Eserleri Tüm Kırşehirliler Görmeli…

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi’nde Yağlı Boya Resim Sergisi Açıldı.

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi kursiyerlerinin Dönem Boyunca Yaptığı Yağlı Boya Resimler Ahi Evran Külliyesin’de sergileniyor.

Sergide 63 adet resim ve tablo sergilenirken, yağlı boya resim sergisi için 72 öğrenci 5 ayda 403 tablo yaptı. Sergi için kursiyerler 5 aylık bir çalışma gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, açılışta yaptığı konuşmada, Kırşehir’de vatandaşların kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerine cevap vermek için Aile Yaşam Merkezi’nde çeşitli kurslar düzenlendiğini söyledi.

Merkezin 2012 yılında açıldığını dile getiren Bahçeci, şöyle konuştu:

“2012’den bu yana yaklaşık 9 bin kişi buradaki kurslardan faydalandı. Kurslarımıza özveri ile katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Aile Yaşam Merkezimiz Kırşehir’de vatandaşlarımızın kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerine cevap verecek şeklide tasarlanarak hizmetlerini sunmaya devam ediyor. Vatandaşlarımız tarafından da merkezimiz yoğun ilgi görüyor. Sosyal belediyecilik imkanlarını daha da genişleterek inşallah yeni Aile Yaşam Merkezlerini de açacağız. Böylelikle daha fazla kişiye hitap edeceğiz. Sergimize tüm halkımızı davet ediyorum.”

Aile Yaşam Merkezi’nin Kırşehir’de vatandaşların kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerine cevap verecek şeklide tasarlanarak hizmetlerini sunmaya devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Aile Yaşam Merkezimiz yağlı boya kursuna katılan kursiyerlerin ürünleri sergilenecek. Çeşitli alanlarda açtığı kurslarla Kırşehirlilerin hem boş vakitlerini değerlendirme, hem de kendilerini geliştirme imkânı sunuyor. Bu sergimizle kursiyerlerimiz kurs dönemi boyunca yaptıkları ürünleri herkese sunma imkânı bulacak. Aile Yaşam Merkezimiz Kırşehir’de vatandaşlarımızın kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerine cevap verecek şeklide tasarlanarak hizmetlerini sunmaya devam ediyor. Aile Yaşam Merkezimiz 2012 yılında açıldı. Açıldığından bu yana Kırşehirlilere çok güzel hizmetler veriliyor. Bu hizmetleri görmekten şehrin Belediye Başkanı olarak son derece mutlu ve gururlu olduğumu belirtmek isterim. Bir şehirde istediğiniz kadar binalar yapın eğer o şehirde Kültür ve Sanat hayatına yer yoksa o şehir anlamsız, manasız kuru bir şehirdir. Kırşehir yüzyıllardır sanatın her alanında kültürün her alanında edebiyatın her alanında çok önemli insanlara ev sahipliği bir şehirdir. Bunun da en güzel yaşatıldığı şehirlerden bir tanesidir. Şehrimizle her zaman bu manada gurur duyuyorum. Hedefimizde zaten böyle alt yapısı olan, insanların eğitim seviyesinin son derece yüksek olduğu, kültürlü insanların yaşadığı bu güzel şehirde insanlarımızın bu kabiliyetlerini hayata dönüştürebilecekleri mekânları oluşturmak. Aile yaşam merkezide bunun için kuruldu. 2012’den bu yana yaklaşık 9 bin kişinin faydalandığı bir merkez oldu. Kurslarımıza özveri ile katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Aile Yaşam Merkezimiz Kırşehir’de vatandaşlarımızın kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerine cevap verecek şeklide tasarlanarak hizmetlerini sunmaya devam ediyor. Vatandaşlarımız tarafından da Merkezimiz yoğun ilgi görüyor. Sosyal belediyecilik imkânlarını daha da genişleterek inşallah yeni Aile Yaşam Merkezlerini de açacağız. Böylelikle daha fazla kişiye hitap edeceğiz” dedi.

Sergi, 5 Mayıs tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Comments

comments

Bu haber 4573 kez okundu.
Bölge Haberleri - 13:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.