Ankara’da Kırşehirliler Vakfı için Bir ”Kırşehir Evi” Yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından  Ankara‘da yaşayan Kırşehirlilerin buluşmalarını gerçekleştirebilmeleri, toplantılarını yapabilmeleri için Altınpark’ta ‘ Kırşehir Evi’ yapılıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi bahar hediyesi adı altında  Kırşehirliler Vakfı için bir bağ evi yaptırıyor.  12 Nisan  Çarşamba günü açılışının  yapılacağını  öğrenen Ankara’daki Kırşehirliler bu yerin bizlere tahsis edilmesini kınıyoruz dediler. Ankara’da bir çok ile tahsis edilen müstesna yerlerin verilmesine karşın ilimize tahsis edilen […]
Bölge Haberleri - 10 Nisan 2017 13:26 A A

Büyükşehir Belediyesi tarafından  Ankara‘da yaşayan Kırşehirlilerin buluşmalarını gerçekleştirebilmeleri, toplantılarını yapabilmeleri için Altınpark’ta ‘ Kırşehir Evi’ yapılıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi bahar hediyesi adı altında  Kırşehirliler Vakfı için bir bağ evi yaptırıyor.  12 Nisan  Çarşamba günü açılışının  yapılacağını  öğrenen Ankara’daki Kırşehirliler bu yerin bizlere tahsis edilmesini kınıyoruz dediler.

Ankara’da bir çok ile tahsis edilen müstesna yerlerin verilmesine karşın ilimize tahsis edilen yerde ne bir toplantı nede bir organizasyon yapılabilecek vasfa sahip olmayan yer için görkemli bir açılış yapılacağı öğrenildi.

Kırşehirliler Vakfı üyesi avukat Mehmet  Ali Alan, konu ile ilgili bir açıklamada bulunarak, Büyükşehir Belediyesinin  Ankara‘da yaşayan 350 bin civarındaki Kırşehirlinin bir araya gelebilmesine, kültürel ve eğitim programlarını yapabilmesine imkan sağlamak amacıyla Kırşehirliler Vakfı’na Altınpark’ta bir yer tahsis ettiğini belirtti.

2003 yılında Kırşehirlilere tahsis  edilen değeri 27 milyon değerindeki arsanın akibeti konusunda suskunluğunu koruyan Vakıf yöneticilerine tepkiler büyüyor.

Yunus Emre’den  Ahi Evran’a önemli değerleri yetiştiren bu kadim şehre böyle bir yerin layık görülmesinin Kırşehirlileri üzdüğü belirtiliyor.

 

 

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 12109 kez okundu.
Bölge Haberleri - 13:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.