ASM’de yeni görevlendirme

Kırşehir’de Valilik Oluru İle Yeni Açılan Toplam 2 Pozisyon İle Müracaat Tarihine Kadar Boşalacak Olan Pozisyonlar İçin 25.01.2013 Tarih Ve 28539 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan “Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği” Hükümleri Gereği Ek Yerleştirme Yapılacak. İlimizde yapılacak olan ek yerleştirme işlemi, 15 Haziran 2017 tarihinde saat 14.00’te Halk Sağlığı İl Müdürlüğü hizmet binası toplantı salonunda komisyon […]
Bölge Haberleri - 8 Haziran 2017 13:44 A A

Kırşehir’de Valilik Oluru İle Yeni Açılan Toplam 2 Pozisyon İle Müracaat Tarihine Kadar Boşalacak Olan Pozisyonlar İçin 25.01.2013 Tarih Ve 28539 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan “Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği” Hükümleri Gereği Ek Yerleştirme Yapılacak.

İlimizde yapılacak olan ek yerleştirme işlemi, 15 Haziran 2017 tarihinde saat 14.00’te Halk Sağlığı İl Müdürlüğü hizmet binası toplantı salonunda komisyon huzurunda gerçekleştirilecek.

24 Kasım 2008 tarihinde ilimizde başlanan Aile Hekimliği uygulamasında yeni açılan 2 pozisyon ile müracaat tarihi bitimine kadar boşalacak olan pozisyonlar için ek yerleştirme yapılacak.

Nasuh dede Aile Sağlığı Merkezi’ne yapılacak yerleştirmeler için müracaatlar 9 Haziran 2017 tarihi mesai bitimine kadar yapılabilecek.

Başvuru evrakları Kırşehir Halk Sağlığı Müdürlüğünde evrak kayıt işlemleri yaptırıldıktan sonra başvuru sahibi tarafından Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Şubesine teslim edilecek. Bu tarihten sonra yapılacak müracaatlar yerleştirme işleminde dikkate alınmayacak.

Yapılan müracaatlar sonucunda öncelik sıralaması ve hizmet puanını gösteren liste 12 Haziran 2017 tarihinde Kırşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün www.kirsehirhalksagligi.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.

Yerleşen hekimler hakkında Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun 03.11.2016 tarih ve e.3529 sayılı Mekan Temin Edilemeyen Aile Hekimliği birimlerinin cari gider ödemesi konulu yazısına göre işlem yapılacak.

Merkez Nasuhdede Aile Sağlığı Merkezi’nin 5 yıllık kira sözleşmesinin imzalandığı ve aylık kira bedelinin toplam 8.675,00 TL, birim başına 1.146,00 TL olduğu belirtildi.

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

a) Fiilen en az altı ay aile hekimliği yaparak akabinde askerlik veya doğum nedeniyle sözleşmesini feshederek bir defalık tercih hakkına sahip olan aile hekimleri; bu grupta bulunan aile hekimlerine askerlik veya doğum sonrası kamu görevine başlama tarihine göre öncelik verilir. Kamu görevlisi olmayan hekimler için ise müdürlüğe başvuru tarihine göre öncelik verilir.

b) Yerleştirme sırasında aile sağlığı merkezinde uzman aile hekimliği kontenjanı var ise; o pozisyonu önce o ilde aile hekimliği yapan aile hekimliği uzmanları, daha sonra ildeki diğer aile hekimliği uzmanları.

c) Sözleşmeli aile hekimi olarak görev yapanlar, aynı yerleştirme işleminde kullanılmak üzere (a) bendindeki bir defalık tercih hakkını kullanmayan aile hekimleri, takip eden ilk yerleştirmede kullanılmak üzere yargı kararının uygulanması bakımından başka birinin göreve başlatılması zarureti nedeniyle sözleşmesi feshedilen aile hekimleri, takip eden ilk yerleştirmede kullanılmak üzere 25.01.2013 tarihinden sonra mazeret nedeniyle naklen tayin olanlardan atama kararından önceki son bir yıl boyunca aile hekimliği yapmış olan tabip ve uzman tabipler,

ç) Varsa yedek liste: İlk yerleştirme esnasında yedek listeye giren hekimler müteakip yerleştirmede sıra kendilerine gelmesine rağmen yerleşmezler ise yedek listeden çıkarılırlar.

ç) İl içindeki tabip ve uzman tabipler:

a. listesinde olan hekimlerden istenecek belgeler; 1. Başvuru Formu (EK-2) 2. Aile Hekimliği sözleşmesinin askerlik veya doğum nedeni ile fesih edildiğini gösterir onaylı belge. 3. Göreve başlama belgesi. (Askerlik dönüşü veya doğum sonrası ) Bu grupta bulunan aile hekimlerinin öncelik sıralaması askerlik dönüşü veya doğum sonrası kamu görevine başlama tarihidir. 4.

01.01.2017 tarihli güncellenmiş, Destek Hizmetleri Şubesinden onaylı PBS (Hizmet Puanı Dökümü) çıktısı (bu belgede puanları kabul ettiğine dair imza bulunacaktır.) 5. Onaylı Nüfus cüzdanı fotokopisi.

b. listesinde olan hekimlerden istenecek belgeler; 1. Başvuru Formu (EK-2) 2. Aile Hekimi bilgi formu (EK-1) 3. 01.01.2017 Tarihli güncellenmiş, Destek Hizmetleri Şubesinden onaylı PBS (Hizmet Puanı Dökümü) çıktısı (bu belgede puanları kabul ettiğine dair imza bulunacaktır.) 4. Onaylı Nüfus cüzdanı fotokopisi. 5. Son bir yıl içerisinde aile hekimliği yapmış olanların bu görevlerinden usulüne uygun olarak istifa ettiklerini gösterir belge.

c. listesinde olan hekimlerden istenecek belgeler; 1. Başvuru Formu (EK-2) 2. 01.01.2017 Tarihli güncellenmiş, Destek Hizmetleri Biriminden onaylı PBS (Hizmet Puanı Dökümü) çıktısı (bu belgede puanları kabul ettiğine dair imza bulunacaktır.) 3. Bulunduğu pozisyonda Fiilen bir yıl Çalıştığını gösterir belge.(İzin Formu) 4. Onaylı Nüfus cüzdanı fotokopisi.

d. listesinde olan hekimlerden istenecek belgeler; 1. Başvuru Formu (EK-2) 2. Aile Hekimi bilgi formu (EK-1) 3. 01.01.2017 Tarihli güncellenmiş, Destek Hizmetleri Şubesinden onaylı PBS (Hizmet Puanı Dökümü) çıktısı (bu belgede puanları kabul ettiğine dair imza bulunacaktır.) 4. Onaylı Nüfus cüzdanı fotokopisi. 5. Son bir yıl içerisinde aile hekimliği yapmış olanların bu görevlerinden usulüne uygun olarak istifa ettiklerini gösterir belge. 6. Aile Hekimliği 1. Aşama Uyum Eğitimi Sertifikası ( Kurum yetkilisinden veya noterden onaylı) Fotokopisi (24.11.2008 tarihinden sonra ilimize ataması yapılan hekimler 1.aşama uyum eğitimi almamışsa sertifika zorunluğu yoktur. Ancak en kısa sürede bu eğitime katılmaları zorunludur.)

Aile Hekimliği tercih ve yerleştirme işlemlerinde tüm gruplarda personel kendi içinde hizmet puanına göre sıralanır ve en yüksek hizmet puanı olan personelden başlamak üzere tercihlerine göre yerleştirme yapılır. Ancak hizmet puanlarının eşit olması durumunda göreve başlama günü dikkate alınmak suretiyle; İşe Başlama Günleri ve Göreve Başlama Yerleri aynı olan Pratisyen Hekimlerimizin Aile Hekimliği Yer Seçme Sıralaması yerleştirme günü kura çekme suretiyle belirlenecektir.

Comments

comments

Bu haber 7957 kez okundu.
Bölge Haberleri - 13:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.