Belediye’den Türk Halk Müziği konseri

  Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi Kursiyerleri Hazırladıkları Konserle Kırşehirlilere Türkü Gecesi Yaşatacak. Türk Halk Müziği Korosu konseri bugün saat 20.00’de Kent Park Amfi sahnede gerçekleşecek. Aile Yaşam Merkezi kursiyerleri ve müzik hocalarının yanı sıra TRT ve Kültür ve Turizm Bakanlığı saz sanatçılarının yer alacağı Türk Halk Müziği konserinde 24 eser seslendirilecek, solist ve koristlerden […]
Bölge Haberleri - 17 Mayıs 2017 16:36 A A

 

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi Kursiyerleri Hazırladıkları Konserle Kırşehirlilere Türkü Gecesi Yaşatacak.

Türk Halk Müziği Korosu konseri bugün saat 20.00’de Kent Park Amfi sahnede gerçekleşecek.

Aile Yaşam Merkezi kursiyerleri ve müzik hocalarının yanı sıra TRT ve Kültür ve Turizm Bakanlığı saz sanatçılarının yer alacağı Türk Halk Müziği konserinde 24 eser seslendirilecek, solist ve koristlerden oluşan 60 kişi sahne alacak.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Aile Yaşam Merkezi kursiyerlerimizin her yıl düzenlediği bu muhteşem konsere tüm hemşerilerimiz davetlidir. Aile Yaşam Merkezimizin açıldığı günden bugüne beş yüz kişi Türk Halk Müziği kursuna katıldı. Bu yılda 7 aylık yoğun bir emekle yine bizlere çok güzel bir müzik ziyafeti yaşatılacaktır. Koro da yer alan herkese çok teşekkür ediyorum. Müzik hocalarımız gönüllü olarak koromuza destek oluyor, onlara da Kırşehirliler adına çok teşekkür ediyorum. Bu tarz etkinlikler Kırşehir’imiz için devam edecek. Kent Park Amfi’de yapılacak olan konserimizin büyük ilgi görmesi bekleniyor. Kırşehir’i kültürel alanda ileriye taşımak için kültür ve sanat organizasyonlarına önem vermeye devam ediyoruz. Şehrimizi kültür ve sanat şehri yapma yolunda her alanda düzenlik etkinlik, konser, tiyatro, sergi organizasyonlarımız devam ediyor. Kırşehirliler yine çok güzel bir müzik ziyafeti yaşayacak. Konserimize tüm Kırşehirlileri davet ediyorum” dedi.

Comments

comments

Bu haber 7569 kez okundu.
Bölge Haberleri - 16:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.