Bir Bayrama Daha Ulaşmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ramazan Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı. Başı rahmet, ortası marifet, sonu ise cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayını huzur içinde tamamladığımızı belirterek, tekrar ağız tadıyla sağlıklı, huzurlu bir şekilde yeni bir Ramazana ulaşma temennisinde bulunan Başkan Bahçeci, mesajında şunları kaydetti: “İnşallah Rabbim bizlere nice Ramazanları görmeyi nasip eder. Bolluk ve […]
Bölge Haberleri - 22 Haziran 2017 14:20 A A

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ramazan Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.

Başı rahmet, ortası marifet, sonu ise cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayını huzur içinde tamamladığımızı belirterek, tekrar ağız tadıyla sağlıklı, huzurlu bir şekilde yeni bir Ramazana ulaşma temennisinde bulunan Başkan Bahçeci, mesajında şunları kaydetti:

“İnşallah Rabbim bizlere nice Ramazanları görmeyi nasip eder. Bolluk ve bereketin, huzur ve güvenin yaşandığı, sevgiyi, hoşgörüyü, birlik ve beraberlik gibi pek çok güzellikleri içerisinde barındıran rahmet, mağfiret ve cömertliğin zirveye ulaştığı, mübarek Ramazan ayını uğurlarken, hoşgörü kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

“Bayramlar, sosyal hayatımızın en mutena ve en güzel zaman dilimleridir. Zira akrabalar arasında ziyaretleşmeler, kaynaşmalar, muhabbetler zirveye ulaşır. Gönüller huzur ve sevinçle dolar. Böylece tebessümle anacağımız hoş hatıralar oluşur. Bu gelenek ve göreneklerimizi kuşaktan kuşağa aktarmamız için toplum olarak bu güzellikleri yaşamalı ve paylaşmalıyız.

“Bayramlar, her yıl gelip geçen ve sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, saygı ve hoşgörünün egemen olduğu ‘ben’i ‘biz’ yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısına kulak verip, Hakka, hakikate, adalete, ahlak ve fazilete çağırmaktır. Hakikat- ı duyurmak, adaleti yüceltmek, sevgiyi, barışı, huzur ve hoşgörüyü yaymaktır.

“İdrak edeceğimiz bu bayram, İslam coğrafyası ve insanlık üzerindeki kara bulutların dağılması, ümitsizliklerin ortadan kalkması ve geleceğe umutla bakabilmek için Rabbimizin bizlere bir lütfu, bir ihsanı, bir armağanıdır. Bu bayramın İslam coğrafyasında akan gözyaşı ve kanın dinmesi için bir vesile olmasını gönülden istemeli, bu yönde hep birlikte dua etmeliyiz.

“Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, bayramın, ilimize, ülkemize, bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.”

Comments

comments

Bu haber 7651 kez okundu.
Bölge Haberleri - 14:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.