CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin “Gençlerimiz, 19 Mayıs Ruhunu Sonsuza Kadar Yaşatacaktır”Dedi

  Milli Bayramların Halktan Uzaklaştırılmasını Eleştiren CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin: Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, Cumhuriyetimizin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının yıldönümünü kutladı. 19 Mayıs’ın 98’inci yıldönümüne ulaşmanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını ifade eden Yılmaz Zengin, milli bayramların halktan uzaklaştırılmasını da eleştirdi. Gençlerimizin şanlı kurtuluş […]
Bölge Haberleri - 19 Mayıs 2017 13:32 A A

 

Milli Bayramların Halktan Uzaklaştırılmasını Eleştiren CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, Cumhuriyetimizin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının yıldönümünü kutladı.

19 Mayıs’ın 98’inci yıldönümüne ulaşmanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını ifade eden Yılmaz Zengin, milli bayramların halktan uzaklaştırılmasını da eleştirdi.

Gençlerimizin şanlı kurtuluş mücadelemizden feyiz alarak, birlik ve beraberliğimizi koruyarak, demokrasi ve çağdaşlıktan ödün vermeden 19 Mayıs ruhunu sonsuza kadar yaşatacağını dile getiren CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

“Bağımsızlık ve kurtuluş yolunda yakılan ilk meşaleyi 98. yılına ulaştırmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs ile birlikte başlayan başarılar silsilesinin temel dayanağının halkın gücüne inanmaktan geçiyor.

“Emperyalist güçlerden ve yerli işbirlikçilerinden oluşan işgalci kuvvetlerin giderek genişlediği ve olanaksızlıkların zirve yaptığı bir tabloda, Mustafa Kemal Atatürk halkın bağımsız yaşama azmine, vatan sevgisine, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuna güvenerek kurtuluş meşalesini Samsun’da yakmıştır.

“Eminim ki gençlerimiz de şanlı kurtuluş mücadelemizden feyiz alarak, birlik ve beraberliğimizi koruyarak, demokrasi ve çağdaşlıktan ödün vermeden 19 Mayıs ruhunu sonsuza kadar yaşatacaktır.

“Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün milli bayramlarına ne kadar çok değer verilirse ülkemizin birlik beraberliğini o kadar çok sağlanmış olur.

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız maalesef halktan uzaklaştırılmış ve sadece devlet erkanıyla kutlanmakta. Tabi ki devlet erkanıyla kutlanmalı, yalnız aziz milletimiz ile de kutlaması gerekir. Geçmişte olduğu gibi siyasi partilerin çelenklerini sunup Halkla birlikte yapıldığında milli müteakip sağlanmış demektir. Son dönemlerde hükümet öyle yönetmelikler çıkarttı ki milli bayramlarımızı halktan uzaklaştırdılar. Halkın olmadığı kutlamalarda o bir etkinlik değildir. Çünkü Cumhuriyetimizin kurucusu 1919’da Samsuna çıktığında halkla buluşmuştu. Bu milli bayramlar halkın özverisiyle elde edilen değerlerdir. Bu değerler insanlarımızdan koparılmamalı.

“Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve gönül borcuyla anıyor, gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Comments

comments

Bu haber 5307 kez okundu.
Bölge Haberleri - 13:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.