DOĞRU BİLDİĞİMİZ YOLDA İLERLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı ve Kırşehir sağlık Sen Başkanlık yarışında taraflı tarafsız her kesimin takdirini kazanan Yasin Yavuz bir açıklama yaparak  yoğun seçim temposuna iştirak eden sendika üyelerine teşekkür etti. Sevilen Başkan Yasin Yavuz yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Bilindiği üzere 5 Ekim 2018 tarihinde Sağlık-Sen Delege seçimleri Ahi Hastanemizde gerçekleşmiştir. Seçim sürecinin başlangıcından […]
Genel - 8 Ekim 2018 23:24 A A

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı ve Kırşehir sağlık Sen Başkanlık yarışında taraflı tarafsız her kesimin takdirini kazanan Yasin Yavuz bir açıklama yaparak  yoğun seçim temposuna iştirak eden sendika üyelerine teşekkür etti.

Sevilen Başkan Yasin Yavuz yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Bilindiği üzere 5 Ekim 2018 tarihinde Sağlık-Sen Delege seçimleri Ahi Hastanemizde gerçekleşmiştir.
Seçim sürecinin başlangıcından sonuçlanmasına kadar bizlerde adaylığımızı açıklayarak ekibimizle, delege adaylarımızla birlikte sürece dahil olduk ve sahada çalışmalarımızı yaptık.

Maalesef şaibeler nedeni ile bir kez de iptal edilen seçimler adeta normal bir seçim olmaktan çıkartılmıştır.
Sonucu daha önceden belirlenen seçimlerde maalesef ucuz insanların bir takım dünyalık vaatlerle devşirilmeleri, kişilerden oy pusulalarının resminin istenilmesi ve bunlardan daha vahim sendikaya zarar vermemek adına söylemek istemediğimiz birçok neden ile arkadaşlarımızın hür iradesi adeta ipotek altına alınarak seçim beklenmedik bir şekilde sonuçlanmıştır.
Perdenin önünde ve arkasında yaşanan söylenecek çok şey var ama Sağlık-Sen’ e zarar vermemek adına daha fazla bir şey söylemek istemiyoruz.

Tüm bu olumsuzluklara ve sadece listemiz arasına sıkıştırılan isimler nedeni ile 20 den fazla oyumuz iptal olmasına rağmen delege adayı arkadaşlarımız çok düşük oyda almamışlardır Özellikle İddialı olduğumuz ve 157 oyla delegenin seçildiği Ahi Hastanesinde arkadaşlarımız birçok oyumuzun iptal olmasına, arkamızda hiçbir gizli irade olmamasına rağmen ortalama 130 üyenin oyunu almışlardır. Delege seçilme sınırını aşamadığımızdan delege olamamışlardır.

Bizler ekip olarak ilk gün ne söylediysek her şart ve durumda söylediklerimizin arkasında durarak kimseye kanmadan, yılmadan menfaatlerimize aldırmadan sonuna kadar aynı kararlılıkla devam ettik.

Bu onurlu yürüyüşümüzde bizlerle birlikte olan asil arkadaşlarıma öncelikle teşekkür ediyorum böyle güzel ve kaliteli insanlarla birlikte olduğumuz ve bazılarını da yeni tanıdığımız için çok güzel kazanımlar elde ettiğimizi düşünüyoruz. Bizlere inanarak delege adaylarımıza toplamda yaklaşık 6 binin üzerinde oy veren kıymetli sağlık çalışanı kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Bizlere verdiğiniz her oy için vicdanınız rahat olacak bunu zamanla daha iyi göreceksiniz.

Bundan sonrası için arkadaşlarımızla yaptığımız istişarelerden olağanüstü bir durum olmadığı sürece seçimlerde tarafsız kalma kararı çıkmıştır.

” Bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde Allah hayır etmiş olabilir. Biz bilmeyiz Allah bilir ” düsturu ile inşallah bizler Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği olarak sessiz çoğunluğun sesi olmaya, doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye ve çeşitli sosyal kültürel etkinliklerde arkadaşlarımızı buluşturmaya daha büyük bir heyecanla devam edeceğiz.

Son olarak, gece gündüz seçim çalışmalarında ailesinden, sosyal yaşamından feragat ederek birlikte sahada koşturduğumuz arkadaşlarım ve aileleri başta olmak üzere bu çalışmalarda bizleri dinleme nezaketinde bulunan ister istemez bizimle birlikte yorulan sağlık çalışanlarımız bizlere haklarını helal etsinler.

Bu düşüncelerle sendika delege seçimlerinin sağlık camiamıza hayırlar getirmesini temenni ediyor, Başkan adayları Cuma Köysüren ve Yasin Yücesan’ a 4 Kasım 2018 de yapılacak başkanlık seçimlerinde başarılar diliyoruz. Hayırlısı olsun, Saygılarımla…

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Yönetim Kurulu Adına Başkan Yasin Yavuz “

Comments

comments

Bu haber 8960 kez okundu.
İlgili Haberler
Genel - 23:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.