YABANCIYA GİTMEDİ

Keskin’de 23 Nisan Programı Dahilinde Temsili Kaymakam Kaymakan’ın kızı Betül Köken Oldu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. Yıldönümü  münasebetiyle Keskin Atatürk  İlkokulu  öğrencisi  Betül Köken  , İlçe  Milli Eğitim Müdürü  Hasan Kökrek, Şube Müdürü Nafiz Arafat Tanıt , Atatürk İlkokulu müdürü  ve öğretmenleri Kaymakam  Muammer Köken ‘e ziyarette bulundular. Her 23 Nisan Çocuk Bayramı öncesinde […]
Bölge Haberleri - 24 Nisan 2019 11:40 A A

Keskin’de 23 Nisan Programı Dahilinde Temsili Kaymakam Kaymakan’ın kızı Betül Köken Oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. Yıldönümü  münasebetiyle Keskin Atatürk  İlkokulu  öğrencisi  Betül Köken  , İlçe  Milli Eğitim Müdürü  Hasan Kökrek, Şube Müdürü Nafiz Arafat Tanıt , Atatürk İlkokulu müdürü  ve öğretmenleri Kaymakam  Muammer Köken ‘e ziyarette bulundular.

Her 23 Nisan Çocuk Bayramı öncesinde kamu yöneticilerinin temsili olarak koltuklarını çocuklara bırakması geleneği Keskinde de hayata geçti. Kaymakam KÖKEN, makam koltuğunu bir süreliğine Keskin  Atatürk İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Betül Köken’e bıraktı.

Koltuğa oturan  Kaymakam Betül Köken  , ilk önce misafirlerine çay ve kahve  ikramında bulundu. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek’den kantini olmayan okullara öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için kantinler açılması talimatını verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kökrek okullarda öğrencilere sağlıklı ,hijyenik bir şekilde hizmet sunan kantinlerin açılacağını, bu konuda çalışmalar yapıldığını söyledi.  Kaymakam Betül Köken Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı personelini çağırarak ilçede ihtiyaç sahibi öğrencilere elbise ve kırtasiye yardımında bulunmasını söyledi. İlçe Tarım Müdürü Serdal Avcı’ya telefonla bağlanarak ilçenin güzelleştirilmesi için ağaç  ve çiçek dikilmesi talimatını verdi.

Keyifli geçen sohbetin ardından Kaymakam KÖKEN,  bu ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Kaymakamlık mesleğinin özellikli bir meslek olduğunu belirterek, kaymakamlığı bir orkestra şefine benzetti. Nasıl ki şef tüm orkestrayı düzen içinde yönlendirip güzel bir müzik sağlıyorsa, kaymakamda kurumları ve vatandaşlar arasında bir uyum sağlayıp, ilçede düzeni sağlamaktadır.

 

Kaymakam KÖKEN bu ziyaret vesilesiyle başta tüm çocuklarımızın olmak üzere tüm halkın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutladı.

 

Comments

comments

Bu haber 9383 kez okundu.
Bölge Haberleri - 11:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.