Engellilerden Bahçeci’ye Teşekkür

  Kırşehir’de Engelliler Haftası Dolayısıyla Bir Dizi Etkinlik ve Faaliyet Gerçekleştirilirken, Bu Yıl İlk Defa Engelliler Makamları Temsil Etti. Demet Şenlik Vali Necati Şentürk’ün makamına oturarak, Temsili Vali olurken, Berfin Şirin de Belediye Başkanlığı’nı devraldı. Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve dernek üyeleri, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette bir […]
Bölge Haberleri - 13 Mayıs 2017 12:52 A A

 

Kırşehir’de Engelliler Haftası Dolayısıyla Bir Dizi Etkinlik ve Faaliyet Gerçekleştirilirken, Bu Yıl İlk Defa Engelliler Makamları Temsil Etti.

Demet Şenlik Vali Necati Şentürk’ün makamına oturarak, Temsili Vali olurken, Berfin Şirin de Belediye Başkanlığı’nı devraldı.

Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve dernek üyeleri, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi makamında ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Başkan Bahçeci, “Engelliler haftanızı kutluyorum.

Bu günler engellilerin sorunlarını gündeme getirmek açısından önemli. Toplumda da bir farkındalık oluşturmak bunun dikkatini çekmek açısından bu günlerde yapılan faaliyetler son derece önemli. Engellilerimizin topluma kazandırılması sosyal bir konu. Toplumun içinde yer bulması devlet idarelerinde yer bulmaları son derece önemli ve gerekli konular. Bu konularda hükümetimiz çok güzel adımlar attı. Hem bakım konusunda, hem eğitim konusunda, hem istihdam konusunda önemli adımlar atıldı. Okulları ziyaret ediyorum her okulda mutlaka bir engelli çalışan görüyorum. Hem engelliler açısından, hem aileleri açısından, hem topluluk açısından, okullardaki çocuklar açısından son derece mutluluk verici ve önemli bir konu emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Hepinizi Allah için seviyoruz. Belediye olarak her zaman yanınızdayız. Her türlü faaliyetinizde sizlerle birlikte olmak bizi son derece mutlu ediyor. Sonuçta engelli olan insanların ekstra yardıma ihtiyacı var. Engeli olmayanın bir şekil istikametini çizme noktasında daha özgür ama engeli olan çocuklarımızın, gençlerimizin bu manada hem ilgiye ihtiyacı var, hem de desteğe ihtiyacı var, hem aileleri tarafından desteğe ihtiyacı var. Hem toplum tarafından, hem devletimiz tarafından ihtiyacı var. Derneğimizi tebrik ediyorum. Çok güzel çalışıyor. Dernek başkanımız ve dernek yöneticilerimiz, emeği geçen çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ziyaretlerden ben de çok mutlu oluyorum. Benim içinde ayrı bir güzellik oluyor. Hem bize, hem onlara moral oluyor. Bizleri de ayrıca mutlu ediyor. Bundan sonra yapacağınız her türlü faaliyetle de her türlü yanınızdayız. Ne gerekiyorsa üzerimize düşeni en güzel şekilde yapacağız. Bu bizim görevimiz. Ekstra bir şeyler yapmış olmuyoruz. Bir şeyler yapmayanlar görevini yapmış olmuyor. Engellilerin sevgisi karşılıksızdır. Saf ve temizdir” dedi.

Ziyarette tüm engelliler adına konuşan Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası ve bu haftayı biz 7 yıldır kutluyoruz. Bu haftada biz çeşitli etkinlikler düzenledik. Salı günü Cacabey Meydanı’nda dilek feneri uçurduk. Cuma günü de Kelebek Düğün Salonunda bir programımız oldu. Bizlere her türlü desteği veriyorsunuz Pazar günü kahvaltı programımız olacak bunun için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Engelliler Haftası’nda Berfin Şirin, Başkan Bahçeci’den koltuğu devir aldı.

Ziyaret çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 6928 kez okundu.
Bölge Haberleri - 12:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.