ENSAR VATANDAŞ RÖPORTAJI – GİRİŞİMCİLİK

Azmi, mücadeleci ruhu, işine yansıttığı parlak zekası ile tanınan, Kırşehir’in Genç girişimcilerinden olan MEDYADOR un sahibi Ensar VATANDAŞ ile Kırşehir de iş hayatı ve girişimcilik üzerine söyleşi yaptık. Kırşehir de her gün binlerce kez ziyaret ettiğimiz kamu ve özel teşebbüs, haber sitesi, ünlü markalar olmak üzere onlarca internet sitesinin yapımcısı ve Marka yönetimini yapan Ensar […]
Ekonomi - 4 Aralık 2017 11:50 A A

Azmi, mücadeleci ruhu, işine yansıttığı parlak zekası ile tanınan, Kırşehir’in Genç girişimcilerinden olan MEDYADOR un sahibi Ensar VATANDAŞ ile Kırşehir de iş hayatı ve girişimcilik üzerine söyleşi yaptık.

Kırşehir de her gün binlerce kez ziyaret ettiğimiz kamu ve özel teşebbüs, haber sitesi, ünlü markalar olmak üzere onlarca internet sitesinin yapımcısı ve Marka yönetimini yapan Ensar Vatandaş, Girişimciliğin ince detaylarını anlattı.

Hayatın bütün anında girişimciliğin olduğunu dile getirerek söze başlayan Ensar VATANDAŞ, Hedefsiz gemiye rüzgar bile yardım etmez, Onun için mutlaka hedeflerimiz olması lazım diyor.

Kendisinin başarısında hedef lerden ziyade hayat mücadelesi ile başladığını, lisede sevdiği işi yapmak için bilişim ve bilgisayar üzerine yoğun vakit geçirerek uzmanlaştığını belirten Vatandaş, hedeflerini şehir dışı iş gezisinde koyduğunu belirtti.

Muğla da iş görüşmesi için bulunduğu bir dönemde, TRT Fm de üst üste Muharrem ertaş ve Neşet Ertaş çıktı, gözlerim doldu, memleketimi özledim. Yaşım 20 ve gurbettekileri o zaman anladım, çok zormuş dedim, yola çıktım ve Kırşehir’e girdiğim de kendi kendime söz verdim Bu memleketin çocukları gurbete gitmesin, Kırşehir’de batı daki doğudaki iş ortamları olsun, iş veren başarlı işletmelerimiz olsun dedim. Hedefim bu oldu, bunuda Ticaret odamızın bünyesindeki Genç Girişimciler platformu ve Esnaflığın yeniden şekillenerek Ahi kültürü ile günümüz pratiğinin sentezine yatkın bütün platformlar da  dillendirip gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Kendisinin yaptığı işler konusunda heyecanını kaybetmediğini gördüğümüz Medyador un sahibi Ensar VATANDAŞ, en çok korktuğu şeyin kendisini yenileyememek ve meslek körlüğü olduğunu söylüyor.

Başta bütün detaylarıyla ele aldığı bir işi çok yaptıkça bizim için önemsizleşmesi özellikle bilişim sektöründe tecrübeyle beraber zafiyette doğuruyor, bunun önüne geçmek içinde her işimi ilk işim gibi yapmaya çalışıyorum, diğer bir mesele de kendini güncel tutmayı başarabilmek, her gün teknoloji forumlarnda, grafik tasarım, reklam forumların da saatlerce bilgi araştırıyorum, Ankara, İstanbul da bayilik toplantılarının yanı sıra mesleğimle ilgili eğitimleri kaçırmamaya çalışıyorum” diyor.

Girişimciliğin toplumsal kültür haline gelmesi gerektiğini savunan Ensar Vatandaş, diplomanın öğretimle ama girişimciliğin eğitim ve ruh ile yansıyacağını belirtiyor.” Biz Kırşehir olarak çok şanslıyız, kültürümüzün hamurun da Esnaflığın Piri Ahi Evran var, insancıl ve kabiliyetli bir toplumuz, bu cevherlerin çıkartılabilmesi için toplumsal reaksiyonların artması gerekiyor” diyor.

Bu reksiyonların farklı sivil toplum örgütleri, akademisyenler ve ticaretin nabzının attığı bütün platformlarda gerçekleşmesi gerektiğini , gelişen dünya ve Türkiye şehirlerine entegrasyonda gecikmememiz gerektiğinin altını çizdi.

Girişimcilik konusunda fikir almak yardım almak isteyen gençlere kapısının açık olduğunu içtenlikle belirten Ensar Vatandaş, MEDYADOR un sahibi ben değilim Kırşehir dir dedi.

Bir çok markasının yolda olduğunu ve inovatik düşünce yapısına sahip insanlar gördükçe bu markaların vücut bulacağı müjdesini de verdi.

Yaşı 23 olan, kamu ve özel olmak üzere yüzlerce internet sitesinin yapım işini layıkıyla yerine getirmiş ve bu sitelerin sorunsuzca hizmet vermesini sağlayan Medyador un Reklam ve Hizmet sektöründeki başarılarının devamı nı diliyor sayın Ensar VATANDAŞ’a teşekkür ediyoruz.

Ensar Vatandaş

Ensar Vatandaş

 
Comments

comments

Bu haber 18477 kez okundu.
Ekonomi - 11:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.