Halk Eğitim’in Yılsonu Sergisi Bugün

  Kırşehir’de Özellikle İşsizlere Yönelik İstihdam Garantili Kursların Yanı Sıra Bayanlara Yönelik Gelişim Kursları Açarak Vatandaşların Taleplerini Yerine Getiren Halk Eğitim Merkezi’nin 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Yılsonu Sergisi Bugün Açılacak. Kursiyerlerin bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirilmesine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için birçok alanda kurs açan […]
Bölge Haberleri - 6 Mayıs 2017 14:13 A A

 

Kırşehir’de Özellikle İşsizlere Yönelik İstihdam Garantili Kursların Yanı Sıra Bayanlara Yönelik Gelişim Kursları Açarak Vatandaşların Taleplerini Yerine Getiren Halk Eğitim Merkezi’nin 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Yılsonu Sergisi Bugün Açılacak.

Kursiyerlerin bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirilmesine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için birçok alanda kurs açan Halk Eğitim Merkezi, bir yıllık çalışmanın ürününü Kırşehirlilerle buluşturacak.

Her eğitim-öğretim yılında 10 bini aşkın kursiyere belge verildiği Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nce açılacak olan “Kırşehir Merkez ve İlçeleri Halk Eğitim Merkezleri Yılsonu Sergisi” bugün saat 11.00’de düzenlenecek törenle görücüye çıkacak.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Turgut Çetinkaya’nın tüm Kırşehir halkının davetli olduğunu bildirdiği ve iki gün Kırşehirlilerin beğenisine sunulacak serginin açılışı Ahi Evran Külliyesi’nde gerçekleşecek.

Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi’nin de gösteri sunacağı törende, açılış konuşmasını Kırşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Çetinkaya yapacak.

Törende İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz başta olmak üzere protokol konuşmaları yer alacak.

“Kırşehir Merkez ve İlçeleri Halk Eğitim Merkezleri Yılsonu Sergisi”nin açılış töreni sergi açılışı ve stantların gezilmesinin ardından konuklara ikramda bulunulması ile tamamlanacak.

Sergi iki gün süreyle Ahi Evran Külliyesi’nde gezilebilecek.

Sergide, Merkez ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri´nin yanı sıra Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi, E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ile Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi´ndeki kursiyerlerin ürünlerinin de yer alacağı bildirildi.

Comments

comments

Bu haber 5383 kez okundu.
Bölge Haberleri - 14:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.