Türkiye Genelinde “Huzur Türkiye-4” Operasyonu yapıldı.

Kırşehir’de Huzur Operasyonu Huzur Türkiye-4 operasyonunda Kırşehir’de aranan bir kişi yakalandı… Türkiye genelinde, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlıklarına bağlı 71 bin 284 personelin katılımıyla “Huzur Türkiye-4” operasyonu yapıldı. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin şehir merkezinin yanı sıra şehir giriş ve çıkışlarında yaptığı kontrollerde araçlar arandı. Yol uygulaması ve umuma açık yerlerde yapılan […]
Bölge Haberleri - 6 Nisan 2017 16:12 A A

Kırşehir’de Huzur Operasyonu

Huzur Türkiye-4 operasyonunda Kırşehir’de aranan bir kişi yakalandı…

Türkiye genelinde, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlıklarına bağlı 71 bin 284 personelin katılımıyla “Huzur Türkiye-4” operasyonu yapıldı.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin şehir merkezinin yanı sıra şehir giriş ve çıkışlarında yaptığı kontrollerde araçlar arandı. Yol uygulaması ve umuma açık yerlerde yapılan kontrollerde aranan bir kişinin yakalandığı Huzur Operasyonu’nda çok sayıda da araç kontrol edilirken, huzur kenti Kırşehir’de Emniyet güçlerini asayiş yönünden zorlayacak bir durum yaşanmadı.

Türkiye genelinde, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlıklarına bağlı 13 bin 92 ekip, 71 bin 284 personelin katılımıyla 7 bin 266 hassas noktada “Huzur Türkiye-4” operasyonu yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde aranan kişi ve araçların yakalanması, suçluların caydırılması, huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak polis, jandarma ve sahil güvenlik birimlerince geniş çaplı uygulama başlatıldı.

Uygulamaya asayiş, terörle mücadele, çevik kuvvet, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekat, trafik, uyuşturucuyla mücadele birimleri, deniz ve hava unsurları ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 13 bin 92 ekipte görevli 71 bin 284 personel ile 371 dedektör polis köpeği katıldı.

Şehir giriş ve çıkışlarıyla şehir merkezlerinde önceden tespit edilen 7 bin 266 hassas noktada, şüpheli kişi ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapıldı.

Uygulamalarda vatandaşlarımızın hak ve hürriyetleri ile can ve mal güvenliğini sağlamak üzere aranan şahıs ve araçların yakalanması ve suç işleme amacındaki şahısların caydırılması amaçlandı.

Şehir giriş ve çıkışları ile merkezlerinde önceden tespit edilen 7 bin 266 hassas noktada yapılan uygulamalar sonucunda 552 bin 530 kişi kontrol edildi. Arandığı tespit edilen 1.317 şahıs yakalandı. 496 şahıs gözaltına alınırken bin 310 şahıs hakkında ise adli-idari işlem uygulandı.

170 bin 961 araç kontrol edilerek 93 aranan araç yakalandı. 5 bin 432 araca cezai işlem uygulandı ve bin 670 araç ise trafikten men edildi. 21 bin 510 işyeri kontrol edilerek bin 866 işyerine cezai işlem uygulandı. 74 iş yerine ise kapatılma işlemi uygulandı.

56 adet tabanca, 50 adet av tüfeği, 831 adet mermi, 282 adet kesici delici alet, 26 adet kurusıkı tabanca, 68 gr eroin, 7 bin 139 gr esrar, 48 gr bonzai, 1006 adet captagon, 26 bin 671 paket kaçak sigara, 398 lt kaçak içki ve 5 adet tarihi eser ele geçirildi.

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Sahil Güvenlik Komutanı Vekili Tuğamiral Bülent Olcay, uygulamaları Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezi’nden canlı bağlantılarla anlık takip etti. Toplantıda Mersin, Balıkesir, Eskişehir, Afyonkarahisar ve Diyarbakır başta olmak üzere çeşitli illerde oluşturulan uygulama noktalarında görevli personele canlı bağlanarak, son duruma ilişkin bilgi alındı.

Altınok, uygulama kapsamında, saat 20.00 itibarıyla doğu illerinde yol uygulamalarına, batı illerinde umuma açık eğlence mekanları ile yol denetimlerine başlanıldığını söyledi.

Koordinasyon Merkezin’deki toplantıya Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Akdeniz, Adem Çakıcı, Servet Yılmaz ve Ali Baş Türk ile daire başkanları da katıldı.

Comments

comments

Bu haber 6516 kez okundu.
Bölge Haberleri - 16:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.