İş Dünyası Metroloji Bilgilendirmesi

  Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Üyeleri, Evrensel Birliği Sağlama Açısından Ölçme Standartları Hakkında Bilgilendirildi. 20 Mayıs Metroloji Günü dolayısıyla ölçüm birimlerine ilişkin bilgilendirme ziyaretlerinde bulunan Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret etti. Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan ve Şube Müdürü Hüseyin […]
Bölge Haberleri - 25 Mayıs 2017 11:24 A A

 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Üyeleri, Evrensel Birliği Sağlama Açısından Ölçme Standartları Hakkında Bilgilendirildi.

20 Mayıs Metroloji Günü dolayısıyla ölçüm birimlerine ilişkin bilgilendirme ziyaretlerinde bulunan Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret etti.

Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan ve Şube Müdürü Hüseyin Koç, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Yılmaz, Turgay Kaya, Murat Tekdoğan, Mustafa Bulut ve Ahmet Sarı ile görüştü.

Dünya Metroloji Günü dolayısıyla gerçekleşen ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ziyaretlerinden dolayı İl Müdürü Süleyman Aslan ve Şube Müdürü Hüseyin Koç’a teşekkür etti.

Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan, 20 Mayıs Dünya Metroloji Günü dolayısıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün metroloji/ölçüm bilimi hakkında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ölçüm birimleri ve standartları ile ilgili yürütülen çalışmaları düzenli hale getirmek, farklı ülkelerde gerçekleştirilen faaliyetlerin koordinasyonunu ve ölçme standartlarında evrensel birliği sağlamak üzere 1875 yılında Paris’te Metre Konvansiyonu imzalandı. 20 Mayıs 1875 tarihinde, Osmanlı İmparatorluğu’nun da yer aldığı 17 ülke tarafından imzalanan Metre Konvansiyonu, metrolojide yeni bir çağ açtığı için 20 Mayıs her yıl “Dünya Metroloji Günü” olarak 80’den fazla ülkede olduğu gibi ülkemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Comments

comments

Bu haber 7879 kez okundu.
Bölge Haberleri - 11:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.