Kadir Gecesi’ne Özel Program

Cacabey Meydanın’da İftarda Bir Araya Gelecek Kırşehirliler, Hoca Ahmet Yesevi Camiin’deki Programa Davetli… Bin aydan daha hayırlı olan ve bu gece dualarla idrak edeceğimiz Kadir Gecesi dolayısıyla özel bir program düzenlendi. Kırşehir’de on bir ayın sultanı Ramazan dolayısıyla Cacabey Meydanı’nda iftarda bir araya gelecek Kırşehirliler, Kadir Gecesi dolayısıyla Hoca Ahmet Yesevi Camii’ndeki programa davet edildi. […]
Bölge Haberleri - 20 Haziran 2017 13:09 A A

Cacabey Meydanın’da İftarda Bir Araya Gelecek Kırşehirliler, Hoca Ahmet Yesevi Camiin’deki Programa Davetli…

Bin aydan daha hayırlı olan ve bu gece dualarla idrak edeceğimiz Kadir Gecesi dolayısıyla özel bir program düzenlendi.

Kırşehir’de on bir ayın sultanı Ramazan dolayısıyla Cacabey Meydanı’nda iftarda bir araya gelecek Kırşehirliler, Kadir Gecesi dolayısıyla Hoca Ahmet Yesevi Camii’ndeki programa davet edildi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, düzenleyecekleri Kadir Gecesi Özel Programı’na tüm Kırşehirlileri davet ederek, “Çarşamba’yı Perşembe gününe bağlayan gece idrak edeceğimiz Kadir Gecesi’nin tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ramazan ayında doruğa çıkan manevi güzelliklerimizin; sevgi, merhamet, yardımlaşma ve dayanışma şuurumuzun sağladığı toplumsal huzurun kuvvetlenerek devam etmesini bu güzel gecede Yüce Rabbimizden temenni ediyorum. Böylesine önemli bir zaman dilimini ihya edebilmek için Kırşehir Belediyesi olarak, İl Müftülüğümüz ile ortaklaşa Kadir Gecesi Özel Programı tertipledik. Cacabey Meydanında yapacağımız iftarın ardından Hoca Ahmet Yesevi Camii’nde yapılacak programda; Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler, teravih namazı ile taçlandırarak dualarla bu geceyi ihya edeceğiz. Programa tüm hemşerilerimizi davet ederken bu vesileyle tüm hemşehrilerimizin ve İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik eder; mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum” dedi.

KADİR GECESİ’NİN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ

Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kadir Gecesi vesilesiyle dayanışmanın, yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin daha iyi idrak edileceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni karşılamanın sevincini yaşıyoruz. Allah’ın kelamı olan kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim, Ramazanın kalbi olan bu gecede inmeye başladı. Bu nedenle İslam alemi için ayrı bir önemi olan bu mübarek gece vesilesi ile tüm Müslümanlar yan yana ibadetlerini gerçekleştirecek ve Kadir Gecesi’nin feyzini hep birlikte dua ederek alacaklar. Bu gecenin manevi iklimi ile dayanışma, kardeşlik ve yardımlaşma hissiyatlarımız beslenecek ve gönül dünyamız aydınlanacak.

“Mübarek Ramazan ayını uğurlamaya hazırlanılan bugünlerde kırgınlıkların bir tarafa bırakılıp, kardeşlik ve beraberliğin güçlenmesi için dua edelim. Bu kutsal gecemizde Türkiye ve tüm dünyada barış ve kardeşliğin hakim olması için dua edelim. Dünyada zulüm altında bulunan kardeşlerimizin huzur ve refahı içi dua edelim.

“Bu vesile ile tüm İslam aleminin ve hemşerilerimin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu mübarek günün manevi huzur ve bereketinden hepimizin faydalanmasını, ibadet ve dualarımızın kabul olmasını ve bu gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

 

Comments

comments

Bu haber 11367 kez okundu.
Bölge Haberleri - 13:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.