Karayolu Trafik Güvenliği Haftası Kutlanıyor

  Kırşehir’de Toplumda Trafik Bilincinin Oluşturulması, Kazaların En Aza İndirilmesi Ve İnsanların Güvenli Bir Trafik Ortamında Yaşamlarını Sürdürmelerinin Amaçlandığı Trafik Haftası Açılış Töreni Başladı. Trafik güvenliğinin sağlanması ve devam ettirilebilmesi amacıyla tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü “Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, bu günü takip eden haftada […]
Bölge Haberleri - 12 Mayıs 2017 12:52 A A

 

Kırşehir’de Toplumda Trafik Bilincinin Oluşturulması, Kazaların En Aza İndirilmesi Ve İnsanların Güvenli Bir Trafik Ortamında Yaşamlarını Sürdürmelerinin Amaçlandığı Trafik Haftası Açılış Töreni Başladı.

Trafik güvenliğinin sağlanması ve devam ettirilebilmesi amacıyla tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü “Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, bu günü takip eden haftada “Karayolu Trafik Güvenliği Haftası” olarak kutlanıyor.

Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Haftası açılışı Kültür Merkezinde düzenlenen programla yapıldı.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hüseyin Altuntaş, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, emniyet teşkilatı mensupları ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Vali Necati Şentürk, Trafik Haftası boyunca vatandaşlara ve öğrencilere verilecek eğitimlerle trafik konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmenin ve trafikte yapılan hataların en aza indirilmesinin planlandığını söyledi.

Özellikle çocukları trafik kuralları hakkında bilgilendirmenin önemine değinen Vali Necati Şentürk, “Çocuklarımız kuralları bilirse büyüklerini de bu konuda uyarır ve gelecekte trafik kurallarına daha çok dikkat eder. Trafikte eğitim çok önemlidir. Ülkemizde trafik kazalarından çok sayıda vatandaşımız ya hayatını kaybetmekte ya da büyük yaralar almaktadır. Emniyet teşkilatımız, bu konuda ciddi çalışmalar yapmaktadır. Gayretlerinden dolayı şanlı Türk polis teşkilatına teşekkür ediyor, Trafik Haftasını kutluyorum” dedi.

Program, Trafik Haftası nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Vali Necati Şentürk ve protokol tarafından ödüllerinin verilmesi ve Yılın Trafik Polisi, Trafik Jandarma görevlisi, Yılın Trafik Zabıtası, Yılın Karayolu Personeli, Yılın 112 Ambulans Şoförü ve Yılın Taksicisine plaketlerinin verilmesi ile devam etti.

Karayolu Trafik Güvenliği Haftası dolayısıyla hazırlanan Trafik konulu sergi gezilirken, stantlar incelendi.

Cacabey Meydanı’nda Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı da izlenerek, alkol gözlüğünün kontrolü yapıldı.

Karayolu Trafik Güvenliği Haftası, 14 Mayıs’a kadar düzenlenen çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Comments

comments

Bu haber 5999 kez okundu.
Bölge Haberleri - 12:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.