Kimsesiz Çocuklardan Anlamlı Program

Kırşehir’de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı kuruluşlarda koruma altındaki çocuklar tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir program düzenlendi. Vali Necati Şentürk’de, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün hazırladığı Kutlu Doğum Haftası programına katıldı. Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar […]
Bölge Haberleri - 20 Nisan 2017 15:42 A A

Kırşehir’de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı kuruluşlarda koruma altındaki çocuklar tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir program düzenlendi.

Vali Necati Şentürk’de, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün hazırladığı Kutlu Doğum Haftası programına katıldı.

Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Ramazan Baykara, daire müdürleri, Huzurevi ve Fatma Bacı Sevgi Evleri yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

Devletimizin koruması altındaki çocukların hazırlayıp sunduğu programda konuşan Vali Necati Şentürk, Hz. Peygamberimizi anmak, özlemek, yaşamak ve hatırlamak için düzenlenen programı büyük beğeniyle izlediklerini söyledi.

Hz. Peygamberimizi layıkıyla anlayamadığımızı belirten Vali Necati Şentürk, “Allah, Kuran-ı Kerim’de ayetlerle O’nu methediyor. Bir insanın övücüsü Allah olursa, o kulun derecesini tasavvur bile edemeyiz. Hz. Peygamberimiz bizim düşündüğümüzden de büyük ve değerlidir. Hz. Peygamberimizi seven Allah’ı da sever, O’na inanan Allah’a da inanır. Böyle bir Peygamberin ümmeti olduğumuz için ne kadar övünsek azdır. Bu düşüncelerle, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese ve programı sunan pırıl pırıl çocuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Ramazan Baykara’nın da günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptığı program, çocuklar tarafından çeşitli ilahilerin söylenmesi ve şiirlerin okunması ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 4357 kez okundu.
Bölge Haberleri - 15:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.