Hilmi Gökçınar Güven Tazeledi

  Kırşehirli Dernekler Federasyonu’nun genel kurulu yapıldı Kırşehirli Dernekler Federasyonu 7. Olağan Kongresi Pazar günü Ankara’da yoğun katılımla gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Hilmi Gökçınar’ın tek listeyle aday olduğu kongrede, Gökçınar yeniden başkanlığa seçildi. Ankara Ticaret Odası (ATO) Toplantı Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongre, divan kurulunun seçimi ve takdimiyle devam etti. Kırşehirli Dernekler […]
Bölge Haberleri - 10 Mayıs 2017 12:55 A A

 

Kırşehirli Dernekler Federasyonu’nun genel kurulu yapıldı

Kırşehirli Dernekler Federasyonu 7. Olağan Kongresi Pazar günü Ankara’da yoğun katılımla gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Hilmi Gökçınar’ın tek listeyle aday olduğu kongrede, Gökçınar yeniden başkanlığa seçildi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Toplantı Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongre, divan kurulunun seçimi ve takdimiyle devam etti.

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Anadolu Gazetesi Kurucu Sahibi Ali Çetin’in Başkanlık ettiği divan kurulunda Hüseyin Ata, Nermin Hendek ve Arif Kaplan da yer aldı.

Kongrenin açış konuşmasını Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar yaptı. Gökçınar, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek, “14 yıl önce 6 dernek ve 11 kişi ile kurduğumuz federasyonumuz, bebeklikten çıktı genç bir delikanlı, genç bir kız odu. Gençlik Kolları ve Kadın Kolları ile bütün çalışmaları başarıyla gerçekleştirdik. Ana felsefemiz; öne insan olmak; sonra hizmet etmektir. Yeni dönem, yeni kadro ile önemli çalışmalara imza atacağız. Güçlü bir kadro oluşturduk. Hedefimiz, bir olmak, iri olmak, diri olmaktır. Zaman zaman aramızı bozmaya çalışanlar, ortalığı karıştırmaya çalışanlar oluyor, olacaktır. Ama biz buna fırsat vermedik, vermeyeceğiz.” diye konuştu.

Anadolu insanının samimi, ezgin; ama bir araya gelince her işi başarabilen bir yapıya sahip olduğunu söyleyen Gökçınar, “Ferdi olarak çok başarılıyız. Ankara’nın en büyük sanayisini ardından Kırşehirliler var. Ama artık takım oyunu oynama zamanı diyoruz. Bunun için en uygun yer federasyon çatısı altında olmaktır. Herkesi bu çatı altında toplanmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Federasyon sayesinde, nerede bir Kırşehirli varsa kolundan tutulup getirildiği ve başka bir Kırşehirliyle tanıştırarak hizmet ve ticaret yapmasını sağladıklarını belirten Gökçınar, “Birlikten kuvvet doğar. Federasyon olarak; güçlü, asil, onurlu, ahlaklı, ilkeli bir yapıya sahibiz” diye konuştu. Gökçınar, Mevlana’nın “Bir mumla diğer bir mum tutuşturulduğunda, ışından bir şey kaybetmez” sözüyle konuşmasını sonlandırdı.

Gökçınar ev sahipliği yaptığı kongreye AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Aslan, Salih Çetinkaya, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hacı Turan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Keçiören Belediye Bakanı Mustafa Ak, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan, Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, Kırşehirspor Başkan Vekili Hacı Yakup Saylam, Antalya Kırşehirliler Dernek Başkanı Murat Karaca, Çankırılı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Adem Can, Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Başkanı Cemal Sertkaya, Anayasa Mahkemesi Üyesi Recai Akyel, Karadenizli Dernekler Federasyonu Ali Hacı Fazlıoğlu, iş adamları Erdoğan Bayraktar, Mustafa Altunbilekler, Mehmet Badem, İsmail Pamuk, Ömer Doğan, Doğan Aslan, Cengiz Oruç, Altan Baş, Nuri çelebi ile çok sayıda Kırşehirli bürokrat ve siyasetçi katıldı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,Ak Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, Ak Parti Kırşehir milletvekilleri Mikail Arslanve Salih Çetinkaya, Ak Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hacı Turan, Vali Necati Şentürk, Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de kongrede birder konuşma yaparak Kırşehirlilerin birlik ve beraberliğine önem dikkat çekerek, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar ve çalışma arkadaşlarını kutladılar.

Protokol üyelerini tek tek selamlama konuşmalarının ardından faaliyet raporundan oluşan detaylı bir kitapçık dağıtıldı. Konuşmaların ardından, faaliyet raporu, mali rapor ve denetim kurulu raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Mevcut Başkan Hilmi Gökçınar’ın tek aday olduğu ve tek listeden oluşan yönetim kurulu, yine oy birliğiyle kabul edildi. Gökçınar, oylamaların ardından kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Gökçınar, Kadın Kolları üyelerini ve Gençlik Kolları üyelerini tek tek sahneye çağırarak tanıttı. Kongrenin sonunda yeni yönetim ve davetliler günün anısına fotoğraf çektirdi.

Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Hilmi Gökçınar, Doğan Aslan, Ömer Doğan, Mahmut Yiğit, Levent Akçakoca, Hacı Yakup Saylam, Cengiz Oruç, Hüseyin Ata, Kani Araz, Ali Çetin, KemalCoşgun, Nermin Hendek, Bülent Çağlar, Arif Kaplan, Taner Gökçınar, Okay Kılıç, Nuri Cantürk, Altan Baş, Ekrem Tunç, Aslan Alptekin, Ahmet Demirtaş, Hakan Gönen, Hacı Derviş Kaplan, Mustafa Kılıç, Halil İbrahim Aydoğan, Mahmut Ay, Tuncay Seçkinoğulları, Salman Dulkadiroğlu, Abdullah Eroğlu, Hüseyin Kayapınar, Ramazan Baltacı, Osman Kurt, Ramazan Karacaoğlu, Ramazan Erdoğdu, Gökhan Kolukırık, Servet Özel, Celal Bayram, İmdat Delibaş, İlyas Çakır, Alper Toyran.

Nedim Güzel, Kadir Yılmaz, İsmail Çelik Denetim Kurulu asıl üyesi olurlarken, Ömer Çöklü, Mehmet Aktaş, Dursun Ülger disiplin kurulu asıl üyesi oldular.

Comments

comments

Bu haber 12429 kez okundu.
Bölge Haberleri - 12:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.