Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Merkeze ve Boztepe ilçesine Bağlı köyleri Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu.

Vali Şentürk’ten kapsamlı İnceleme KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Merkeze ve Boztepe ilçesine bağlı köyleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Körpınar, Büyükkışla, Külhüyük, Harmanaltı, Tosunburnu ve Taburoğlu köylerini ziyaret ederek muhtarlarla görüşen Vali Necati Şentürk’e incelemelerinde İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hüseyin Altuntaş, Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan ve Gıda, Tarım […]
Bölge Haberleri - 5 Nisan 2017 16:57 A A

Vali Şentürk’ten kapsamlı İnceleme

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Merkeze ve Boztepe ilçesine bağlı köyleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Körpınar, Büyükkışla, Külhüyük, Harmanaltı, Tosunburnu ve Taburoğlu köylerini ziyaret ederek muhtarlarla görüşen Vali Necati Şentürk’e incelemelerinde İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hüseyin Altuntaş, Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin de eşlik etti.

İlk olarak Körpınar köyünü ziyaret eden Vali Necati Şentürk, buradaki programında köyde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi ve Muhtar Hasan Pınar’dan köy hakkında bilgiler aldı.

Ardından Büyükkışla köyüne giden Vali Necati Şentürk, köy muhtarı Mustafa Bahri İlanbey’den köydeki çalışmalar hakkında brifing aldı.

Daha sonra Külhüyük köyüne geçen Vali Şentürk, muhtar Nurettin Alkan ile görüştü. Harmanaltı köyünde muhtar Hikmet Gürler, Tosunburnu köyü muhtarı Mithat Kozan ve son olarak Taburoğlu köyü muhtarı Ahmet Tanrıbuyurdu ile görüşen Vali Necati Şentürk, vatandaşlarla da sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Ziyaretlerinde köylerdeki çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulan Vali Necati Şentürk, köylerdeki yaşam standartlarını yükseltme gayretinde olduklarını söyledi.

Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın geçiminin büyük kısmını tarım ve hayvancılıktan sağladığını ve devletimizin bu konuda vatandaşlarımıza büyük destekler verdiğini belirten Vali Necati Şentürk, “Devletimiz, köylerimizde çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımıza önemli destekler vermektedir. Şehir merkezlerinde ne varsa köylerimizde de onların olması için çalışıyoruz. Amacımız, vatandaşa hizmeti en sağlıklı ve en verimli bir şekilde ulaştırmaktır. Köylerimize kilit parke döşeniyor, depo olmayan köylere depo yapılıyor, köylerimizin büyük kısmında mevcut olan içme suyu sorunları çözüme kavuşturuluyor. Ayrıca, köylerimizdeki altyapı iyileştirme çalışmaları ve yol yapım çalışmaları da son hızıyla devam etmektedir. Köylülerimiz işlerini ciddi anlamda yürütmekte, şehrimizin kalkınmasına önemli destekler vermektedir. Devletimiz de köylülerimizin bu çalışmasını karşılıksız bırakmıyor. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Devlet olarak her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Köylerimizi temiz tutmak adına çöpler sıklıkla toplanmaktadır. İlimizde Biyogaz Tesisinin açılması ile birlikte, gübre sevkiyatı sürekli olacaktır. İl Özel İdaremiz ve KÖY-DES ile köylerimize güzel hizmetler götürülmektedir. Köylerimize verdiğimiz önem ve götürdüğümüz hizmetler tüm hızıyla devam edecektir. Köy muhtarları da köylü ile devlet arasında iletişimi iyi sağlasın ve onların sorunlarını bize iletsin; biz de köyde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını çözerek huzur seviyesini yüksek tutalım” dedi.

Vali Şentürk’ün köylere yapmış olduğu ziyaretler, köylerin ve vatandaşların ihtiyaçlarını tespit ederek sorunlara çözüm bulmak için yetkililere gereken talimatları vermesi ile sona erdi.

 

Comments

comments

Bu haber 19075 kez okundu.
Bölge Haberleri - 16:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.