Kırşehir’de 3. Gençlik Şöleni

  Kırşehir Belediyesi Gençlik Merkezi (BEGEM) Tarafından Geleneksel Hale Getirilen ve Bu Yıl 3’üncüsü Düzenlenen Gençlik Şöleni, Kent Park’ta Gerçekleştirilecek. Gençlik Şöleni, 15 Mayıs 2017 Pazartesi Günü 17.00 ile 23.00 Saatleri Arasında Kent Park Amfi’de Gerçekleşecek. Kırşehir Belediyesi Gençlik Merkezi (BEGEM) tarafından bu yıl üçüncüsü yapılacak Gençlik Şöleni’nde Gençlik Kulüpleri tanıtıcı stantlarının yanı sıra ney […]
Bölge Haberleri - 12 Mayıs 2017 13:41 A A

 

Kırşehir Belediyesi Gençlik Merkezi (BEGEM) Tarafından Geleneksel Hale Getirilen ve Bu Yıl 3’üncüsü Düzenlenen Gençlik Şöleni, Kent Park’ta Gerçekleştirilecek.

Gençlik Şöleni, 15 Mayıs 2017 Pazartesi Günü 17.00 ile 23.00 Saatleri Arasında Kent Park Amfi’de Gerçekleşecek.

Kırşehir Belediyesi Gençlik Merkezi (BEGEM) tarafından bu yıl üçüncüsü yapılacak Gençlik Şöleni’nde Gençlik Kulüpleri tanıtıcı stantlarının yanı sıra ney dinletisi, semazen gösterisi 15 Temmuz kahramanlık türküleri ve halk oyunları sergilenecek.

DJ performansının yer alacağı şölende Kolpa müzik grubu da saat 21.00’de Kent Park sahnesinde konser verecek.

Ayrıca Muhammed Mazhar Şahin imza günü de yapılacak.

Ödüllü Satranç Turnuvası’nın düzenleneceği şölende, resim sergisi, karaoke yarışması, fotoğraf sergisi, açık alan oyunları ve sürpriz hediyeler yer alacak.

Özellikle müzik ve halk dansları kulüplerinin birlikte sahne alacağı şölende kahramanlık türküleri ve halk dansları topluluğu gösteride yerlerini alacak.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Gençlik bizim için gerçekten önemli, çünkü bu ülkenin geleceği gençlerimiz. Şehrimiz artık eğitim, kültür ve sanat açısından önemli bir şehir. Böyle güzel bir şehirde, güzel gençlerimize bu imkânı sağlamakta en büyük mutluluk. Bu tarz faaliyetleri görünce çok mutlu oluyorum. Gençlerimizin yaptıkları çalışmaları gördükçe onlarla gurur duyuyorum. Bugün bu şölen bizim için çok anlamlı. Çünkü Kent Park bizim prestijli projemiz ve Kent Park’ın bu tarz güzel etkinliklere şahit olması da bizlere gurur veriyor. Bütün gençlerimizi yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Gençlik Merkezimizde kurslara katılan kulüplerimize, bu merkezi yaşatan gençlerimize teşekkür ediyorum. Gençlerimizin sosyal ve sanatsal faaliyetlerde bulunması meslekleri ne olursa olsun ilerleyen zamanlarda onlara çok güzel kazanımlar verecektir. Belediye olarak biz bu mekânların yapılması kadar yaşatılmasının da önemli olduğunu her zaman belirttik. Gençlik merkezimiz gençler tarafından etkin bir şekilde kullanılması bizleri bu açıdan çok memnun ediyor. Gençlerimizi, kulüplerimizi, hocalarımızı, Gençlik Merkezimizin yöneticilerini de tebrik ediyorum.

Belediye Gençlik Merkezi’ni gençlerin kalbinin attığı mekan olarak değerlendiren Başkan Bahçeci, “Gençlik Merkezimiz açıldığı günden bu güne gençlerimiz tarafından yoğun ilgi topluyor. Merkezimizde gerçekleştirdiğimiz kurslar, etkinlikler, kurmuş olduğumuz topluluklar, kulüplerimiz yoğun ilgiyle karşılanıyor. Gençlik şölenimizde bu yılda türküler, şiir dinletileri ve ritim-ney dinletileri gerçekleşecek. Gençlerimiz tarafından yoğun ilgi gören merkezimizin faaliyetlerinin sergileneceği bu günün çok eğlenceli geçeceğine inanıyorum. Herkesi 3. Gençlik Şölenimize davet ediyorum” dedi.

Comments

comments

Bu haber 10957 kez okundu.
Bölge Haberleri - 13:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.