Kırşehir’de Ramazan Coşkusu

  Ramazan Ayı Boyunca 5 Farklı Mahallede İftar Sofrası kuracak olan Kırşehir Belediyesi Mahalle İftarlarının İlkini Bahçelievler Mahallesin’de Gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Bahçelievler Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasında hem mahallelilerle aynı anda iftar açtı, hem de masalarını ziyaret ederek vatandaşla sohbet etti. Kırşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl da devam ettirilen mahalle iftarları […]
Bölge Haberleri - 7 Haziran 2017 14:55 A A

 

Ramazan Ayı Boyunca 5 Farklı Mahallede İftar Sofrası kuracak olan Kırşehir Belediyesi Mahalle İftarlarının İlkini Bahçelievler Mahallesin’de Gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Bahçelievler Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasında hem mahallelilerle aynı anda iftar açtı, hem de masalarını ziyaret ederek vatandaşla sohbet etti.

Kırşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl da devam ettirilen mahalle iftarları programına Bahçelievler mahalle sakinleri büyük ilgi gösterdi.

Ramazanın bereketi ile hep beraber aynı sofrayı paylaşıldığını belirterek, Ramazan ayının ve tutulan oruçların hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Belediye Başkanı Bahçeci, şöyle konuştu:

“Ramazan huzur, bereket ve kardeşlik demek. Ramazanımızı en güzel şekilde sizlerle kucaklaşmak, sizlerle bir araya gelmek mahallelerimizi gezerek, mahalle iftarı kültürünü de yerleştirmek istiyoruz. Aynı mahallede oturup belki bir sofrada bir araya gelemeyen insanların aynı sofrada bir araya gelerek tanışmasına kaynaşmasına böyle ramazanın ruhuna uygun bir şekilde bir faaliyet icra etmek amacıyla bugünde Bahçelievler mahallesindeyiz. Bahçelievler Mahallesi bizim en sevdiğimiz, bize her zaman en büyük desteği veren mahallemiz. Bundan dolayı ben hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum Allah sizlerden razı olsun. Son referandumla da yüzde altmış yedi oyla Kırşehir’de en büyük desteği veren mahallemiz Bahçelievler oldu. Bundan dolayı da hasseden teşekkür ediyorum. İnşallah bu destekleriniz artarak devam eder.

“Sekiz yıldır sizlerin verdiği yetki ile Kırşehir’imize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Bu sekiz yıl boyunca Bahçelievler Mahallemize önemli hizmetler yaptık. Özellikle altyapı noktasında çok önemli hizmetlere imza attık kanalizasyon sorununu bitirdik. İçme suyu problemini bitirdik. Bölünmüş yolumuzu ana yol haline getirdik. Camilerimizin, okullarımızın bahçelerini düzenledik, mezarlıklarımızı yaptık ve parklarımızı yeniledik ve siz mahalleliye güzel hizmet edeceğine inandığımız mahalle konağı şeklinde Nene Hatun Konağını da sizlerin hizmetine açtık. Konağımızda kurslarımız devam ediyor. Farklı alanlarda kurslar yapıyoruz. Özellikle hanım efendilere bu kurslarımıza katılmaya davet ediyoruz. Çocuklarımızı yaz dönemi kurslarına göndermenizi tavsiye ediyoruz.

“Kırşehir’imiz sekiz yıldır değişimi ve dönüşümü yaşıyor sizlerden aldığımız destekle AK Parti iktidarının gücü ile AK Parti Belediyecilik anlayışı ile şehrimizi çok daha güzel bir noktaya hep birlikte taşımak için mücadele ediyoruz. Bu mücadeleyi yaparken bütün mahallelerimize hizmeti götürmeye, hizmeti eşit bir şekilde götürmeye gayret ediyoruz. Bahçelievler Mahallesi de Kırşehir’de geçmişe baktığımızda en az hizmet almış mahallerimizden bir tanesi, ama inşallah bu açığı biz kapatmak için gayret ediyoruz. Mahallemizde kilit parke çalışmalarımızı başlattık ve ilk bölümümüz olan Köşkkent bölgesini bitirdik. Belediye evlerinde devam ediyoruz hiç ara vermeden mahalleyi komple bitirene kadar bu çalışmalarımız devam edecek. İnşallah 2018 yılı sonuna kadar bütün Bahçelievler Mahallesi’nin tamamının kilit parkesini bitirmiş olacağız. Pırıl pırıl cadde ve sokaklara kavuşmuş olacağız.

“Yaptığımız işleri güzel yapmaya gayret ediyoruz. Gelişi güzel kilit parkeleri ser, git öyle bir işlem yapmıyoruz. Yağmur suyu hatlarını yapıyoruz. Altyapıyı mutlaka bitiriyoruz ve yüksek standartlı yollar yapıyoruz. Organize Sanayi Bölgemizin yolunun bir kısım dolgusunu bitirdik. Bu yıl orada genişletme çalışmalarına devam edeceğiz. Muhtarımızda bu çalışmaları takip edecek mahallelerimizde ricamız orası Kırşehir’in en önemli yollarından bir tanesi olacak kolaylık gösterip hızlı bir şekilde o yollarımızı genişletip bu yılsonuna kadar o yolumuzu hizmete almak istiyoruz.

“Yapılacak çok işimiz var. Kaybedecek zamanımız yok Türkiye çok zor dönemlerden geçti. 15 Temmuzu hep birlikte atlattık ama tehlike bitti mi, bitmiyor. Terör örgütleri ile mücadele ediyoruz. Dünyada her halde bizim kadar çok terör örgütü ile mücadele eden başka bir ülke yok. İzliyorsunuz ve görüyorsunuz. Dünya gerileme doğru hızla gidiyor. Türkiye’nin her bölgesinde ayakta durabilmesi hem de mazlum milletlere mazlum insanlara yardım eden bir ülke olabilmesi için daha çok çalışmamız lazım onun içinde sizlerin dualarına ihtiyacımız var. 16 Nisan referandumuyla Türkiye’nin önüne yeni bir yol açıldı. Yeni bir süreç başladı. İnşallah bu süreçte Türkiye daha da güçlenecek. Biz de Kırşehir olarak bu süreçte güçlenen Türkiye’de güçlenen bir şehir olarak yerimiz alacağız. Bu dönem zor bir dönem oldu. Kırşehir’in yıllardır çözülemeyen alt yapı problemini bu dönem çözdük. Bu dönem kalfalık dönemi, bu dönemde de Kırşehir’in yıllardır çözülemeyen alt yapı problemlerini çözdük. Şehir merkezinde çarşıda yüksek standartlı yollar yapıyoruz onları da bitireceğiz. Bu yıl inşallah kaldırımı ile bisiklet yolu ile peyzajı ile Kırşehir şehir merkezine Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir merkezi olacak.

“En önemli sorunlarımızdan biri de ulaşım otobüs meselesini çözüyoruz. Hep istedik ki dolmuşçu kardeşlerimizle çözelim. Onlarla birlikte bu işi yapalım ama 1,5-2 yıla yakın bir süredir de devam eden toplantılardan bir netice alamayınca mecburen biz Kırşehir Belediyesi olarak İnşallah Eylül ayına kadar yeni otobüsleri de devreye sokacağız. Kameralı, uydu takip sistemli çok güzel otobüsler devreye girecek. Ben buradan dolmuşçu kardeşlerime sesleniyorum bir kez daha oturup konuşacağız eğer onlarla bir çözüm yolu bulabilirsek, arzumuz onlarla yolumuza devam edeceğiz ama bulmazsak Kırşehir için en doğru adımı atmaktan da geri kalmayacağız.

“Allah ağız tadıyla bayrama ulaştırsın hepimizi. Tüm İslam coğrafyasında, tüm dünyada ramazanın huzur içinde, barış içinde geçmesi için dua ediyoruz. Rabbim bu ülke için çalışan herkesin yardımcısı olsun. Bu ülkenin, bu milletin kuyusunu kazan fesatlık yapan, fitne çıkaranında Allah inşallah onlara da layık olduğu şekilde muamele etsin diye dua ediyoruz.

“Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Ramazan ayımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

Comments

comments

Bu haber 5882 kez okundu.
Bölge Haberleri - 14:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.