Kırşehir’in El Sanatları Sergileniyor

  Halk Eğitim Merkezi’nin Yılsonu Etkinliğinde El Emeği, Göz Nuru El Sanatları Kırşehirlilerin Beğenisine Sunuldu… Kırşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından düzenlenen 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı “Öğrenme Şenliği ve Yılsonu Sergisi” etkinliği düzenlendi. Ahi Evran Külliyesinde düzenlenen etkinliklere Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Salih Çetinkaya, Belediye Başkan Vekili Veli Şahin, Halk Eğitim […]
Bölge Haberleri - 9 Mayıs 2017 17:13 A A

 

Halk Eğitim Merkezi’nin Yılsonu Etkinliğinde El Emeği, Göz Nuru El Sanatları Kırşehirlilerin Beğenisine Sunuldu…

Kırşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından düzenlenen 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı “Öğrenme Şenliği ve Yılsonu Sergisi” etkinliği düzenlendi.

Ahi Evran Külliyesinde düzenlenen etkinliklere Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Salih Çetinkaya, Belediye Başkan Vekili Veli Şahin, Halk Eğitim Müdürü Turgut Çetinkaya, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Vali Necati Şentürk, Ahi Evran-ı Veli’nin memleketi Ahiler diyarı Kırşehir’de düzenlenen el sanatları sergisini anlamlı bulduğunu söyledi.

Sergilenen el emeği, göz nuru eserlerin hepsinde duygu, düşünce, çile, çeşitli hisler ve yürek inceliğinin işlenmiş olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri son derece güzel ve anlamlı sanat eserleri meydana çıkarmışlar. Çok büyük kabiliyetlere sahip Türk kadını, her zaman evinin ekonomisine katkıda bulunmak için, güzellikler meydana getirmek için estetik eserler ortaya çıkarıyorlar. Uzun süren ve emek isteyen bir uğraştır. Esas el emeği olan eserler Kırşehir’e özgü halılarımızdır. Karahıdır halılarından birkaç tanesinin satışını da burada müzayede şeklinde sattık. Sanata ve sanatçıya destek veriyoruz. Marifet iltifata tabiidir. Kursiyerleri takdir ediyorum” dedi.

Kursiyerlerin İstiklal Marşı’nı işaret dili ile okudukları, Vali Şentürk’ün berber standında saçını tarattığı ve Kırşehir türkülerinin seslendirildiği 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Öğrenme Şenliği, Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin eserlerinden oluşan ve iki gün açık kalacak olan resim sergisinin gezilmesi ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 11638 kez okundu.
Bölge Haberleri - 17:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.