Masal Kahramanları Hayranlarını Ağırladı

Kırşehir Belediyesince Düzenlenen 3. Çocuk Şenliği’ne Katılan Yüzlerce Çocuk, Masallarını Dinlediği Kahramanların Maketlerinin Bulunduğu Masal Park’ta Eğlendi. Kırşehir Belediyesi 3. Geleneksel Çocuk Şenliği, Kırşehir’in yanı sıra il dışından da gelen konukların yoğun bir katımıyla gerçekleşti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yapılması planlanan fakat olumsuz hava şartları nedeniyle ertelenen ve geleneksel hale gelen çocuk […]
Bölge Haberleri - 1 Mayıs 2017 15:01 A A

Kırşehir Belediyesince Düzenlenen 3. Çocuk Şenliği’ne Katılan Yüzlerce Çocuk, Masallarını Dinlediği Kahramanların Maketlerinin Bulunduğu Masal Park’ta Eğlendi.

Kırşehir Belediyesi 3. Geleneksel Çocuk Şenliği, Kırşehir’in yanı sıra il dışından da gelen konukların yoğun bir katımıyla gerçekleşti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yapılması planlanan fakat olumsuz hava şartları nedeniyle ertelenen ve geleneksel hale gelen çocuk şenliği Aşıkpaşa Masal Park’ında yapıldı. Aşıkpaşa Masal Park’ında düzenlenen şenliklere aileleriyle birlikte gelen Kırşehirli çocuklar eğlence ve neşe dolu bir gün geçirdi.

Aşıkpaşa Masal Park’ında kurulan platformda gün boyunca şarkılar çaldı, çocuklar için yarışmalar, animasyon gösterileri düzenlendi. Ayrıca yüz boyama, macunlar, bayraklar ve balonlar dağıtıldı. Masal Park’ında yapılan kutlamalara çocuklar kadar büyüklerde ilgi gösterdi.

Çocuk Şenliği’nde Çocuk Korosu’nun yanı sıra palyaço ve yüz boyama etkinliği, balon, resim sergisi, illüzyon, tiyatro ve halk oyunları gösterileri, sürpriz hediyeler, parmak boyama, bayrak dağıtımı, çeşitli yarışmalar ve müzik eğlence programının yer aldığı bir etkinlik düzenlendi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “23 Nisan’da yapacağımız çocuk şenliğini hava şartlarından dolayı bir hafta ertelemiştik. Bu sene 3.cüsünü gerçekleştiriyoruz. Masal Parkımız çocuklar için son derece özel bir park. Burada çocuklarımızla, ailelerle değişik etkinliklerle bir gün geçiriyoruz. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Herkesin de 23 Nisan Çocuk bayramını tekrar kutluyorum. Çocuklarımız her şeyimiz çocukların mutlu olması, onların iyi yetişmesi, iyi eğitim alması, kendilerine öz güvenlerinin olması bizim en büyük arzumuz ve isteğimiz. Şenliğimizde çocuk tiyatromuz var, çocuk koromuz var. Hacivat-Karagöz var ve illüzyon gösterilerimiz var. El boyaması, yüz boyaması, balon dağıtımı, şeker dağıtımı, elma şeker dağıtımı gün boyunca yapılacak. Burada çocuklarımızın hem güzel şekerle, Kızılay’ın dağıttığı dondurma ile güzel bir gün geçirmeleri, hem de yapılan etkinliklerle Çocuk Korosu söylediği müzik ile Hacivat-Karagöz gösterisi ile eski kültürümüz ve tarihimiz ile önemli yere sahip değerlerimizi tanımları açısından son derece önemli. Zaten bu parkı yapmadaki amacımız biliyorsunuz. Türk tarihindeki masal kahramanlarını burada tanıtmak bu parka gelerek aynı zamanda bu masal kahramanlarını burada görmüş oluyorlar. Kırşehir Belediyesi olarak yaptığımız tüm çalışmalarımızın temelinde çocuklarımız var. Çünkü çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır” dedi.

Belediye tarafından yapılan organize çocuklara bütün aktiviteler ücretsiz şekilde sunuldu.

Çocuklar ise parkta gönüllerince eğlendi. Şenlikte, minikler bütün gün çocuk olmanın tadını çıkardı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla planlanan, hava muhalefeti nedeniyle ertelenen çocuk şenliğine aileleriyle katılan çocuklar, Keloğlan, Nasreddin Hoca, Boğaç Han, Bamsı Beyrek, Banu Çiçek, Ali Baba ve Kırk Haramiler gibi masal kahramanlarını inceleyerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Nostalji treninde seyahat eden, sihirli aynalarda görüntülerini izleyen çocuklar, düzenlenen gösteriler ve konserlere eşlik etti.

Comments

comments

Bu haber 9151 kez okundu.
Bölge Haberleri - 15:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.