MESLEKLİLERDEN TÜBİTAK BİLİM FUARI

Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı, 16-18 Mayıs 2017 tarihlerinde büyük bir katılım ile gerçekleşti. Meslek liseli öğrencilerin TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda 20 proje yer alırken, fuar büyük bir katılımla gerçekleşti. Açılış töreninde Okul Müdürü Ayhan Yolal ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz birer konuşma […]
Bölge Haberleri - 23 Mayıs 2017 16:39 A A

Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı, 16-18 Mayıs 2017 tarihlerinde büyük bir katılım ile gerçekleşti.

Meslek liseli öğrencilerin TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda 20 proje yer alırken, fuar büyük bir katılımla gerçekleşti.

Açılış töreninde Okul Müdürü Ayhan Yolal ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz birer konuşma yaparak mesleki ve teknik eğitimle öğrencilerin projeler konusunda güzel çalışmalar yaptığını ve bu çalışmaların giderek arttığını belirttiler.

Okul dışından daire amirleri düzeyinde çok sayıda misafirin iştirak ettiği fuar, üst düzeyde beğeni topladı.

Okul Müdürü Yolal, fuarın amacına ve hedefine ulaşmasında katılımcılara ve projede görev alan idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

“TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin eğitim-öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlıyor.

TÜBİTAK Bilim Fuarları ile bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması, farklı gelişimsel ve bilişsel seviyedeki her çocuğa bilimsel proje yapma fırsatının sunulması, öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların yaratılması, öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak bilimin eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması, farklı sosyo-ekonomik seviyedeki bölge okullarının bilimsel projelere eşit katılımının sağlanması, gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak-yaşayarak öğrenilmesinin sağlanması hedefleniyor.

Comments

comments

Bu haber 6414 kez okundu.
Bölge Haberleri - 16:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.