Nihat Hatipoğlu Kırşehirlilerle konferansta buluştu

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Kırşehir’de ‘Seni Çok Özledik, Ey Nebiler Nebisi’ adlı konferansı Verdi. Kırşehir Valiliğince organize edilen konferansın verileceği Aşıkpaşa Spor Salonunda binlerce Kırşehirli Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu coşkuyla karşıladı. Konferanstan önce konuşan Vali Necati Şentürk, yoğun programına rağmen ilimize gelerek konferans veren Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na şahsı ve tüm Kırşehirliler adına teşekkür ederek, […]
Bölge Haberleri - 14 Nisan 2017 15:47 A A

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Kırşehir’de ‘Seni Çok Özledik, Ey Nebiler Nebisi’ adlı konferansı Verdi.

Kırşehir Valiliğince organize edilen konferansın verileceği Aşıkpaşa Spor Salonunda binlerce Kırşehirli Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu coşkuyla karşıladı.

Konferanstan önce konuşan Vali Necati Şentürk, yoğun programına rağmen ilimize gelerek konferans veren Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na şahsı ve tüm Kırşehirliler adına teşekkür ederek, kendisini ilimizde ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Vali Necati Şentürk, salonu dolduran binlerce kişiye hitap ederek, “Bugün, Peygamber sevdalısı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun konferansını dinleme fırsatı bulacağız. Hz. Peygamberimize olan özlemimizi bizlere anlatacak. Onu can kulağıyla dinleyelim. Yüce Allah, öyle bir nur yarattı ki, o nurun muhabbetine kâinatta ne varsa onun hatırına yaratıldı. Onu kendisine Habib etti, bizlere de rahmet elçisi olarak gönderdi. Böylesine büyük bir Peygamberi çok özlüyoruz. Değerli Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun da dediği gibi, biz Peygamber Efendimizi anlatamayız, sadece özleriz. Onun için konferansın adını ‘Seni Çok Özledik, Ey Nebiler Nebisi’ koyduk. Nihat Hatipoğlu, bizim gönüllerimizdeki aşkın tercümanı, gönüllerimizin dili olacak bugün. Kendisi üç yıldır ilimize gelerek bizleri mutlu ediyor. Saatlerce, günlerce konuşsa kendisini dinlemekten ne usanıyor, ne yoruluyoruz. Kendisine muhabbetlerimizi sunuyor, teşekkür ediyoruz” dedi.

Kur’an-ı Kerim okumasının ardından, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu sahneye çıkarak binlerce Kırşehirliye karşı verdiği konferansa başladı.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, konuşmasında, “Hz. Peygamberimize olan özlemimiz günden güne bir tufana, bir sele dönüşüyor. Onu iyi anlamak gerekiyor ki O’na olan özlemimizi daha iyi ifade edebilelim. Milletimiz, Peygamber aşkıyla yollara düşen yüreği güzel insanlarımızla doludur. Bu milletin sırtı yere gelmez. İslamiyet, sevgi ve merhamet dinidir. Hz. Muhammed diyor ki, ‘Ümmetimden bir kişi cehennemde ebedi kaldıkça Muhammed razı olmayacaktır.’ O yüzden günahımız ne kadar çok olursa olsun, ümidimiz var, Allah’ın affına sığınıyoruz. Cenab-ı Allah, Peygamberimizin şefaatinden bizi mahrum etmesin. Siz Kırşehirlilerin bu salonu doldurması Peygamberimize olan sevgimizden, aşkımızdan, ona olan özlemimizden kaynaklanmaktadır. Onu layıkıyla anlayamasak da ona olan özlemimiz bütün yüreğimizi yakmaktadır. Ayrıca Sayın Valimiz başta olmak üzere hepinize teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun Peygamberimizin hayatından örnekler sunduğu konferansa, Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, vali yardımcıları, kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Genel Meclis Başkanı Barboros Dulkadiroğlu, İl Müftüsü Osman Arslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, il protokolü ve eşleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile binlerce vatandaş katıldı.

Comments

comments

Bu haber 7470 kez okundu.
Bölge Haberleri - 15:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.