Kırşehir Lalelerle Renklendi

  Kırşehir’de Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Düzenlediği Park, Yeşil Alan ve Orta Refüjlerdeki Çiçekler Açmaya Başladı. Kırşehir’i daha yeşil ve daha yaşanabilir bir şehir haline getirmeye devam eden Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından parklara ve yeşil alanlara Sonbaharda dikilen nergis, sümbül ve laleler baharın yüzünü göstermesiyle birlikte açmaya başladı. Sonbaharda 230 bin adet […]
Bölge Haberleri - 29 Nisan 2017 16:38 A A

 

Kırşehir’de Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Düzenlediği Park, Yeşil Alan ve Orta Refüjlerdeki Çiçekler Açmaya Başladı.

Kırşehir’i daha yeşil ve daha yaşanabilir bir şehir haline getirmeye devam eden Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından parklara ve yeşil alanlara Sonbaharda dikilen nergis, sümbül ve laleler baharın yüzünü göstermesiyle birlikte açmaya başladı.

Sonbaharda 230 bin adet lale soğanı, 400 bin adet hercai menekşe, toprakla buluşturulmuştu.

Şehrin sahip olduğu doğal güzellikleri ortaya çıkarmak, şehre oldukça güzel ve modern bir siluet kazandırmak amacıyla ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra çiçek dikimi de yapıldığını ifade eden Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci, “Parklarımız, orta refüjlerimiz ve diğer yeşil alanlarımız şehrin vitrinleri, görünen yüzleridir. Biz de şehrimizin ihtiyacı olan bütün yerlerine bu çalışmaları yapıyoruz. Yeşillendirme çalışmalarımız şehrimizin ihtiyaç duyduğu her yerde devam edecek. Şehrimizin her alanında, başınızı kaldırdığınızda gördüğünüz yeşil dokunun kaybolmaması ve büyüklerimizin bıraktığı bu mirası, bizlerin de yarınlara bırakabilmemiz için ağaçlandırma çalışmalarını önemsiyoruz. Kırşehir için, daha yeşil bir çevre için sizlerin de bu çalışmaları desteklemenizi ve yeşil alanlarımızı korumanızı istiyoruz” dedi.

Comments

comments

Bu haber 6273 kez okundu.
Bölge Haberleri - 16:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.