Riyakar Olmamalı

Bırakalım yalakalığı, doğru yapılan işleri hep birlikte alkışlayalım, eğer yanlışlıklar varsa hep birlikte eleştirelim. Bu kadar da mı cesaretiniz yok. Korkularınız nedir? Menfaatler mi? Gün gelir bu menfaatlerde biter o zaman başlarsınız ana avrat sövmeye… Bunları gördük, yaşadık. Çok insanlar için yalakalık yapanlar bu gün hakkında çok şeyler söylediniz. Bunları Kırşehir kamuoyu iyi biliyor. Kırşehir’de […]
Manşet Altı Haber - 9 Mayıs 2017 13:07 A A

Bırakalım yalakalığı, doğru yapılan işleri hep birlikte alkışlayalım, eğer yanlışlıklar varsa hep birlikte eleştirelim. Bu kadar da mı cesaretiniz yok. Korkularınız nedir? Menfaatler mi? Gün gelir bu menfaatlerde biter o zaman başlarsınız ana avrat sövmeye… Bunları gördük, yaşadık. Çok insanlar için yalakalık yapanlar bu gün hakkında çok şeyler söylediniz. Bunları Kırşehir kamuoyu iyi biliyor.

Kırşehir’de yıllardır yapılıyor, yapılacak, müjdeler geliyor, Aslan başkan, efsane başkan, Kırşehir lider şehirler arasında gibi yüzlerce demeçler açıklamaları bizim kaliteli basınımız bu tür haberleri pompalayıp duruyor. Ne var ortada neyin peşindesiniz. Yunustan yanamı yoksa domuzdan yanamısınız. Onlar cambaza bak diyor sizlerde ister istemez cambaza bakıyorsunuz. Yakışmıyor arkadaşlar, bir hizmet gelir veya geleceğini garanti görürsünüz o zaman yazın. Bunlar Kırşehir’e yüzlerce vaadde bulundular hangisini gerçekleştirdiler. Bunlar 15 yıldır bu memleketin insanına cambaza bak diyerek avuttular ve avutmaya devam ediyorlar. 15 sene içinde bir tane bakanımız oldumu? Yanı başımızda Yozgat, Kayseri, Konya, Aksaray, Niğde, Nevşehir var bizde ne var? Bizde hikaye anlatmak var. Tren geliyor tren… Bu memlekete bir fabrika bir istihdam yaratabiliyormu bunlar, bu memleketten göçü önleyebiliyorlar mı? bu memlekette fakirliği işsizliği azaltabiliyorlar mı? hayır hayır demelisiniz. Kocabey kavaklığını, Kaleninin düzenlemesini manşetten yazarsanız millet bilmem neresi ile güler. Ciddi yapın işinizi. Bunlara iyi görünmek, şirinlik yapmak, efendim sizler çok haklısınız demekle toplumda iyi yerde görünmüyorsunuz. Toplumda itibar kazanmıyorsunuz. Kırşehir’de kimler geldi kimler gitti. Siyasilerden kim kaldı memlekette. Herkes yaptığı hizmetlerle anıldı, diğerleri silindi gitti. yarın bunlarda yaptıklarıyla anılacak, yaptıkları ile de unutulmayacak. Gerçekler bunlar iyi şeyler yaparsan arkandan iyi şeyler konuşulur.
Türk insanı bir başkadır milli duygular karşısında, Lise döneminde okulda bir olay olduğu zaman bizler baktık sıkıntı var hemen İstiklal Marşı okurduk en azından istiklal marşı bitene kadar ortalık sakinleşir bizlerde rahatça evlere giderdik. İstiklal Marşı bitene kadar zaman kazanır o zamana kadar güvenlik kuvvetleri gelir bizleri dağıtırdı. Şimdilerde bir mehter olayı başladı. Verin mehteri insanlar gaza gelsin olayı olmasından memnun olan kesimler, kendi yaptıkları hataları yanlışları kapatmak için kullandıkları bir taktik olmalı.
Herkes mesleğinin hakkını vermeli. riyakar olmamalı….

Comments

comments

Bu haber 8138 kez okundu.
Manşet Altı Haber - 13:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.