Sosyal Güvenlik Haftası Kutlanıyor

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında İlimizde Bin 540 İstihdam Sağlandı… Toplumda sosyal güvenlik bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK) paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşları yeni yasa ile ortaya çıkan hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal […]
Bölge Haberleri - 18 Mayıs 2017 16:43 A A

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında İlimizde Bin 540 İstihdam Sağlandı…

Toplumda sosyal güvenlik bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası başladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK) paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşları yeni yasa ile ortaya çıkan hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla her yıl kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz ve beraberindeki heyet, Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.

Vali Necati Şentürk, ziyarette yaptığı konuşmada, Sosyal Güvenlik Haftasını kutlamaktaki amacın, toplumda sosyal güvenlik konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

Kayıt dışı istihdamın önüne geçilmesinde ve toplumda sosyal güvenlik bilincinin oluşturulması konusunda Sosyal Güvenlik Haftası’nın kutlanmasının önemine değinen Vali Necati Şentürk, “Bu yıl 15-21 Mayıs tarihleri arası Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaktadır. Umarım kutlanan bu hafta amacına ulaşır. İnsanların sosyal durumlarını güvence altına alması sosyal hukuk devletinin gereklerindendir. Vatandaşlarımızın çalışma hakları arasında sosyal adalet başta gelir. Çalışmak, her kesimden vatandaşımızın temel hakkıdır. Bu imkanların sağlanması konusunda devletimiz önemli çalışmalar yürütmektedir. Ülkemizde vatandaşlarımızın neredeyse tamamı sosyal güvenlik şemsiyesi altına girmiş durumda. Bu sistem, övünülecek bir sistemdir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının başlattığı Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında ilimizde bin 540 istihdam sağlandı. Bu sayının yılsonuna kadar 3 bin istihdama ulaşmasını hedefliyoruz. Bu bir milli seferberliktir, milli seferberlik de çok çalışmayı gerektirir. Bu vesileyle, Sosyal Güvenlik Haftasını kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaret, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz’in, Vali Şentürk’e Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri hakkında bilgiler vermesi ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 6518 kez okundu.
Bölge Haberleri - 16:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.