OSB ‘ye Cami Yapılıyor

Kırşehir Vali Necati Şentürk, hayırsever işadamı Adnan Naci Uygur ve kardeşi Bekir Uygur tarafından anne ve babaları Sariye-Hasan Uygur adına yaptırılan camiinin temel atma törenine katıldı. Organize Sanayi Bölgesine yaptırılan camiinin temel atma törenine Valimiz Sayın Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Mikail Arslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma […]
Bölge Haberleri - 5 Nisan 2017 16:03 A A

Kırşehir Vali Necati Şentürk, hayırsever işadamı Adnan Naci Uygur ve kardeşi Bekir Uygur tarafından anne ve babaları Sariye-Hasan Uygur adına yaptırılan camiinin temel atma törenine katıldı.

Organize Sanayi Bölgesine yaptırılan camiinin temel atma törenine Valimiz Sayın Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Mikail Arslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hüseyin Altuntaş, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Avkapan, daire müdürleri, işadamları, sanayi esnafı ve vatandaşlar katıldı.

Camii temel atma töreninde konuşan Vali Necati Şentürk, Kırşehir’in ekonomik kalkınması açısından son derece önemli olan Organize Sanayi Bölgesinde böylesine güzel bir camiinin temelinin atılmasını manidar bulduğunu söyledi.

Camii yaptırmanın ecdadımıza yakışan en doğal davranışlardan biri olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Camiiler ibadet etmenin yanında ilim ve bilim merkezleri olarak da kullanılmaktadır. Camiiler cemaat ile daha güzeldir. Bugün temelini attığımız camii de sanayi esnafımızı, iş adamlarımızı manevi iklimde buluşturacak. Organize Sanayi Bölgemizdeki işletme sahiplerine hayırlı ve bol kazançlar diliyorum. Bölgenin en güzel yerine inşa edilen Sariye-Hasan Uygur Camii ilimize ve bölgemize hayırlı olsun. Camiinin inşa edilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Milletvekili Mikail Arslan da, “Bölgede camiye ihtiyaç vardı. Bu ihtiyacın giderilmesi adına böyle güzel bir hizmete imza atanlara teşekkür ediyorum. Sanayi, bizim maddi; camiiler de manevi kalkınmamızdır. Camiiler vatandaşlarımızın manevi ortamda buluşma ve huzur bulma noktasıdır. Bunun gibi hayır işlerinin devamını işadamlarımızdan temenni ediyorum. Bütün iş adamlarımıza bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Organize Sanayi Bölgesinin istihdamı, sanayisi ve üretimiyle şehrimizin kalbi durumunda olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “İlimiz için önemli bir konumda olan bölgenin eksikliklerinden biri olan camiyi inşa eden işadamlarımıza teşekkür ediyorum. Sanayicimizin daha çok kazanması, daha çok hayır işleri yapmalarına vesile olur. Camilerin yapılması, okulların yapılması gibi hayır işlerinin artması şehrimizi daha yaşanabilir bir hale getirir” sözlerin yer verdi.

Hayırsever işadamı Adnan Naci Uygur da Sariye-Hasan Uygur Camii Yaptırma, Koruma ve Yaşatma Derneği Temel Atma Törenine katılanlara teşekkür etti ve temel atmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Program, yapılan duanın ardından Vali Necati Şentürk ve beraberindeki protokolün camiinin temelini atmaları ile sona erdi.

Bin kişinin aynı anda namaz kılabileceği, çift minareli, çift şerefeli ve üç adet kemer kubbeden oluşacak olan camiinin 2018 Yılında tamamlanıp ibadete açılması bekleniyor.

Comments

comments

Bu haber 5505 kez okundu.
Bölge Haberleri - 16:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.