Vergi Borçlarında Yapılandırma Fırsatı Başladı

Kırşehir İl Defterdarı Yusuf Balcı, Vergi Borçlarında Yapılandırma Fırsatının Başladığını Belirterek, Başvuruların 30 Haziran 2017 Cuma Gününe Kadar Yapılması Gerektiğini Hatırlattı. Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7020 sayılı kanun 27 Mayıs 2017 tarihli ve 30078 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Vergi borcu bulunan Kırşehirli mükellefleri uyaran Defterdar Yusuf Balcı, “Söz konusu kanun ile vergi […]
Bölge Haberleri - 10 Haziran 2017 16:30 A A

Kırşehir İl Defterdarı Yusuf Balcı, Vergi Borçlarında Yapılandırma Fırsatının Başladığını Belirterek, Başvuruların 30 Haziran 2017 Cuma Gününe Kadar Yapılması Gerektiğini Hatırlattı.

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7020 sayılı kanun 27 Mayıs 2017 tarihli ve 30078 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

Vergi borcu bulunan Kırşehirli mükellefleri uyaran Defterdar Yusuf Balcı, “Söz konusu kanun ile vergi dairelerine ödenmesi gereken vergi ve diğer borçların gecikme zamları ve faizlerinde Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi) oranında güncelleme yapılması, vergi aslına bağlı cezaların (vergi ziyaı) tamamen silinmesi, vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının % 50’sinin silinmesi, yapılandırılan tutarların ikişer aylık dönemler halinde 36 aya varan sürelerde taksitle ödenmesi, peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca % 50 indirim uygulanması, yapılandırılan borçların kredi kartı ile ödenmesi gibi çok önemli imkanlar getirilmiştir. Başvuruların Gelir İdaresi Başkanlığı internet adresi (www.gib.gov.tr) üzerinden, bağlı bulunulan vergi dairesine şahsen veya posta yoluyla 30 Haziran 2017 tarihi akşamına kadar yapılması gerekmektedir” dedi.

Comments

comments

Bu haber 6932 kez okundu.
Bölge Haberleri - 16:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.