Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin,“Evet’in İçeriğinde Gözle Görülecek, Elle Tutulacak Hiçbir Şey Yok” Dedi.

“Evet de elle tutulur bir şey yok” CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, referandum sürecinde yürütülen evet ve hayır kampanyalarında CHP’ye yapılan ağır ithamları eleştirirken, “Evet’in içeriğinde gözle görülecek, elle tutulacak hiçbir şey yok” dedi. CHP Yılmaz Zengin yaptığı yazılı açıklamada, “Bundan 93 yıl önce Egemenlik saraydan alınıp millete verilmiştir ve değerli […]
Bölge Haberleri - 6 Nisan 2017 16:24 A A

“Evet de elle tutulur bir şey yok”

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, referandum sürecinde yürütülen evet ve hayır kampanyalarında CHP’ye yapılan ağır ithamları eleştirirken, “Evet’in içeriğinde gözle görülecek, elle tutulacak hiçbir şey yok” dedi.

CHP Yılmaz Zengin yaptığı yazılı açıklamada, “Bundan 93 yıl önce Egemenlik saraydan alınıp millete verilmiştir ve değerli hemşerilerimiz 93 yıl sonra egemenlik milletten alınıp saraya verilmek istenmektedir. Biz de Halk olarak egemenliğin Halkta kalması arzumuz ve talebimizdir. Sevgili Hemşerilerimiz; değerli Kırşehirli kardeşlerim bir Hayır kampanyası yürüten grup var bir de evet kampanyası yürüten grup var. Bu iki grupta birbirinden değerlidir ve hiçbir zaman birbirlerinden ayrısı gayrısı olmamıştır. Biz 79 milyon 999 bin için hayır diyoruz. Evet diyenler de bir kişi için evet diyorlar. Biz hayırı anlatırken ülkemizin üzerindeki tahribatı anlatıyoruz. 93 yıl önce yapılan Lozan’ın ne kavram taşıdığını anlatıyoruz. Bu güzelim Lozan 80 milyonun güvencesidir ve tapusudur. Sevgili Kırşehirliler 93 yıl önce Lozan’ı yapan O zamanın dış işleri bakanına bir İngiliz delegesi Şöyle bir atıfta bulunmuştur, “Ey Türkler siz bugün 100 yıllık proje yaptınız, ama biz 100 yıl sonrada olsa bu projenizi bozacağız.” Bugün görüyoruz ki 93 yıl önce Sevr ile yönetilen Türkiye’yi tekrar Sevr’e dönüştürmeye heveslenen emperyalist güçleri görüyoruz. Biz bunun için Sevr ile değil Lozan’la yönetilmesi için hayır diyoruz” dedi.

Referandum sürecinde yürütülen evet kampanyasında Kırşehir’de gerçekleştirilen toplantılarda CHP’ye yapılan ağır ithamları da eleştiren İl Başkanı Yılmaz Zengin, “Sevgili Kırşehirliler Pazar günü Boztepe ilçemizin bir köyüne Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu misafir gelmiştir. Biz de Kırşehir halkı olarak da hoş geldiniz, sefa geldiniz diyoruz. Sevgili hemşerilerim bu Galip Ensarioğlu Bey o köyümüzde 52 dakika konuşma yapmıştır. Sayın Galip Ensarioğlu Beyin Kırşehir’e geliş nedeni neydi? Tabi ki evet için geldiğini biliyoruz ve Evet kampanyasını anlatırken ne acı ki 18 maddeden hiç bahseden yok. Bu 18 maddenin mimarları da, hukukçuları da ve hatta Sayın Cumhurbaşkanımız da bahsetmemektedir. 18 maddenin içeriğinde hiçbir şey yok ve evet kampanyasını yürüten insanlar, hayır kampanyasını yürüten insanlara hakaret, iftira ve hiçbir siyasetçinin diline yakışmayacak üsluplar kullanılıyor. Sevgili kardeşlerim biz de evet kampanyasını yürüten insanların kendi gelecekleri için hayır vereceklerine inanıyorum. Çünkü evetin içeriğinde gözle görülecek, elle tutulacak hiçbir şey yok. Sevgili hemşerilerimiz buraya gelen misafir 52 dakika yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Partisi’ne karşı çok ağır ithamlarda bulunmuştur. Ey Ensarioğlu, eğer sen bugün özgürce konuşabiliyorsan Bunu Cumhuriyete ve Cumhuriyetin kurucusu Cumhuriyet Halk Partisine borçlu olduğunu unutma. Size söylenecek çok söz var, ama biz önce söze bakarız sonra sözü söyleyen kişiye bakarız ve cevap verilmeye değer olmadığınızı gördük. Kırşehir halkına sevgi ve saygılarımla” ifadesini kullandı.

Comments

comments

Bu haber 6575 kez okundu.
Bölge Haberleri - 16:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.