KEKRE

Mahkumun biri, yalnız kaldığı hücre içinde bir karınca görür, ekmek kırıntıları ile besler, hikâye buya karınca ile  arkadaş olur. Kito adını verdiği bu karınca zaman içerisinde adamın talimatlarına göre hareket eder hatta takla atmayı bile öğrenir. Mahkum, insanların Kito’ya hayran kalacağını ve göreceği büyük ilgi sayesinde zengin olacağının hayalini kurar.   Hapisten tahliye olduğu gün Kito’yu […]
Köşe Yazarları - 19 Haziran 2017 15:21 A A

Mahkumun biri, yalnız kaldığı hücre içinde bir karınca görür, ekmek kırıntıları ile besler, hikâye buya karınca ile  arkadaş olur.

Kito adını verdiği bu karınca zaman içerisinde adamın talimatlarına göre hareket eder hatta takla atmayı bile öğrenir.

Mahkum, insanların Kito’ya hayran kalacağını ve göreceği büyük ilgi sayesinde zengin olacağının hayalini kurar.   Hapisten tahliye olduğu gün Kito’yu kibrit kutusunun
içine koyarak bir kafeteryaya gider. Amacı insanların Kito’ya nasıl tepki vereceğini
test etmektir.

Karıncayı kibrit kutusundan çıkaran eski mahkum garsonu çağırır. Amacı garsona Kito’nun marifetlerini göstermektir. Garsona “Masanın üstünde duran şu karıncayı görüyor musun?” diye sorar sormaz, garson elindeki bezle karıncayı alır ve “Afedersiniz beyefendi” diyerek Kito’yu öldürür.
Bazılarınızın yazık dediğini duyar gibiyim ama gelin bir düşünün garson yanlismi yaptı ? Sadece işini yaptı…
Hepimiz bu toplumun mahkumları, garsonları, ve kito lariyiz…
Bizim yaptığımız haberler bazılarının canını sıkabilir, üzebilir, uzun vadede hayallerini kurduğu makamından edebilir ama biz her dönemin adamı değil her dönem adam olanlara hak ettiği gibi davranmanın peşindeyiz…
İyi yapılanı çok kimseler her mecrada yazıyor, yapılanı takdir ediyoruz yazılanlara saygi duyuyoruz.
Sadece bir şekilde yayınlar ile  Basının özü olan sorgulama yetisi ticari kaygılarla kaybolmak la beraber etikligini eziklige indirmektedir.

Her kesimin inananı savunani o savunduklarini yaşamaya çalışanı eyleme dokemediklerini söyleme dökebilmeli yoksa kimse hariçten gazel okumasın.

Demem oku biz iyi yapilanlari yazmak icin değil yapan iyide olsa yapamadıklarını yanlış yaptıklarını bulmak, bildiklerimi yazmak icin buradayız.  bize siz bunu neden yazıyorsun diyenler bu ifadelerimi baza alarak tekrar düşünsün.

Kendi kimyasindan yumaklanmalar yapan, liyakat ı sadece ağzında çevirip manasına hic girmeyen söz verip sözünde durmayan garibanın sofrasını kendine koltuk köprüsü yapıp haricinde lüks şatafat ve monşer hayat yaşayan hakkı hukuku sadece kendisine dokunulduğunda bilen her türlü kalıba girip herkesle işbirliği yapabilen kendi yandaşını oluşturmak icin kamuyu zarara uğratmaktan çekinmeyen devletin malını deniz yemeyeni keriz ilan eden rüşvet ile haraç ile saltanatını pekiştirdiğini zanneden yakaladıktan her dem tam not alan kirli ve toplumsal düzeni bozan kim varsa kendini bizim manşetlerimizde görmeye hazirlansin..
Size bu memleketi yedirmeyecegiz, hakkini vermediğiniz tüm gerçekleri topluma beyan edeceğiz.. sizin zulmünuz varsa bizimde Allahimiz var….
Kıymetli okuyucularımız ve takipcilerimize bize kocaman yürekleri ile destek verdikleri icin teşekkür ediyoruz..

 

Comments

comments

Bu haber 8017 kez okundu.
Köşe Yazarları - 15:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.